Eksport DEC w Korei Południowej prawdopodobnie wzrósł w trzecim miesiącu: Reuters sondaż przez Reuters

17713d39e706c7c15c31382f059931c6

Eksport DEC w Korei Południowej prawdopodobnie wzrósł w trzecim miesiącu: Reuters sondaż przez Reuters

© Reuters. Kierowca ciężarówki stoi obok swojej ciężarówki, gdy przygotowuje się do transportu kontenera wysyłkowego w terminalu Pusan ​​Newport w Busan w Korei Południowej, 1 lipca 2021 r. Zdjęcie wykonane 1 lipca 2021 r. Autor: Cynthia Kim

Seul (Reuters) – eksport Korei Południowej prawdopodobnie wzrósł na trzeci miesiąc w grudniu, choć w wolniejszym tempie, w miarę jak silniejsze zapotrzebowanie na elektronikę popierają ożywienie gospodarcze kraju w Nowym Roku, pokazała w środę sondaż Reuters. Oczekuje się, że

eksport wzrosło o 6,6% w grudniu w porównaniu z rokiem poprzednim, wykazała mediana szacunków 10 ekonomistów, spowalniając z rozszerzenia 7,7% w listopadzie, ale wzrosła przez trzeci z rzędu miesiąc.

Eksportuj dane z czwartej co do wielkości gospodarki Azji to ściśle obserwowany wskaźnik oceny tempa globalnego handlu, a środowa ankieta popiera pogląd od decydentów. Eksport będzie wspierać gospodarkę Korei Południowej w celu rozszerzenia o 2,1% w 2024 r.

“Silniejszy eksport półprzewodników i statków, który może zwiększyć największą nadwyżkę handlową od stycznia 2021 r.” – powiedział Jiuk Choi, ekonomista z Citigroup.

W listopadzie eksport układów chipsów wzrósł po raz pierwszy od ponad roku, dodając do dowodów na to, że popyt na globalny popyt.

W pierwszych 20 dniach tego miesiąca eksport skoczył o 13,0% w porównaniu z rokiem poprzednim dzięki odbiciu popytu na układy sztucznej inteligencji, smartfony i inne technologie.

Badanie wykazało również, że import prawdopodobnie spadł o 11,4% w porównaniu z rokiem wcześniej, po spadku w podobnym tempie 11,6% w listopadzie.

, które ma rozszerzyć nadwyżkę handlu dalej do 6,26 mld USD w grudniu z nadwyżki 3,78 mld USD miesiąc wcześniej.

Ta sama ankieta również wskazała konsument W listopadzie inflacja jest ledwo łagodna do 3,26% z 3,3%.

Korea Południowa ma na celu zgłoszenie miesięcznych danych handlowych w listopadzie w poniedziałek, 1 stycznia, o 9 rano (0000 GMT).