Ekskluzywny: SEC daje chińskie spółki nowe wymagania dla ujawnień IPO USA przez Reuters

Ekskluzywny: SEC daje chińskie spółki nowe wymagania dla ujawnień IPO USA przez Reuters

Ekskluzywny: SEC daje chińskie spółki nowe wymagania dla ujawnień IPO USA przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pieczęć amerykańskich papierów wartościowych i Komisji Giełdowej (SEC) jest widoczny w ich siedzibie w Waszyngtonie, DC, USA, 12 maja 2021. Reuters / Andrew Kelly / Plik Photo

przez Echo Wang

(Reuters) – Amerykańskie papiery wartościowe i Komisja Giełdowa (SEC) rozpoczęła wydawanie nowych wymogów dotyczących ujawniania chińskiemu przedsiębiorstwom, które starają się wymienić w Nowym Jorku jako część push w celu zwiększenia świadomości inwestorów na temat związanych z tym ryzyko, zgodnie z dokumentem sprawdzonym przez Reuters i ludzi zaznajomionych materiał.

Niektóre chińskie firmy zaczęły teraz otrzymywać szczegółowe instrukcje od SEC o większym ujawnianiu ich stosowania pojazdów morskich znanych jako zmienne podmioty odsetkowe (Vies) dla IPO; Implikacje dla inwestorów i ryzyko, że władze chińskie będą ingerować z działalnością firmy.

W zeszłym miesiącu, Krzesło SEC Gary Gensler poprosił o “pauzę” U.S. Wstępne oferty publiczne (IPO) chińskich firm i szukali większej przejrzystości o tych kwestiach. Chińskie aukcje w Stanach Zjednoczonych przyszły do ​​zatrzymania po zamrożeniu SEC. W pierwszych siedmiu miesiącach 2020 r. Takie aukcje osiągnęły rekordowe 12,8 mld USD, ponieważ chińskie firmy kapitalizowane na wzrokowej U.S.

“Proszę opisać, w jaki sposób ten rodzaj struktury korporacyjnej może wpływać na inwestorów i wartość ich inwestycji, w tym jak i dlaczego ustalenia umowne mogą być mniej skuteczne niż bezpośrednia własność, i że Spółka może ponieść znaczne koszty do egzekwowania warunków Ustalenia – powiedział jeden list widziany przez Reuters.

SEC zapytał również chińskie firmy na ujawnienie, że “Inwestorzy nigdy nie utrzymuje bezpośrednio interesów kapitałowych w chińskiej firmie operacyjnej”, zgodnie z listem. Wiele chińskich Vies jest włączone w rajach podatkowych, takich jak Kajman Wyspy. Gensler powiedział, że istnieje zbyt wiele pytań o tym, jak pieniądze przepływa przez te podmioty.

“Powstrzymaj się od używania warunków, takich jak” my “lub” nasze “, gdy opisując działania lub funkcje VIE”, określony list.

Centrum Rzepień SEC nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

SEC zapewnił również wymagania dotyczące ujawniania informacji dotyczących ryzyka chińskich regulatorów interweniujących z polityką bezpieczeństwa danych firmy, Źródła powiedziały. W zeszłym miesiącu, zaledwie kilka dni po Blockbuster IPO z Didi Global Inc, chińscy regulatory zakazał gigantowi podziału jazdy od rejestracji nowych użytkowników. Przeniesienie tego przemieszczania nastąpił kranie w sprawie technologii i firm edukacyjnych.

SEC zapytał również niektóre firmy, aby uzyskać więcej informacji w przypadku przypadków, w których nie są zgodne z U. Chiny Dotychczas uniemożliwił spółek dzielący się pracą swoich audytorów z Rachownictwem Księgowości Public Public Spółki U.. W zeszłym miesiącu usunęła przewodniczącego zarządu, który nie powiódł się w jego push, aby zapewnić niezależną kontrolę chińskich firm z wymienionymi przez USA.

Możliwość SEC reprezentuje najnowsze Salvo przez regulatory USA przeciwko Corporate Chin, które od lat ma sfrustrowaną ulicę Wall Street z jej niechęcią do przedstawienia do standardów audytowych USA i poprawy zarządzania przedsiębiorstwami utrzymywanych przez założycieli.

SEC jest również pod presją na sfinalizowanie zasad dotyczących przekazywania chińskich firm, które nie są zgodne z wymogami audytu US.

.