Ekskluzywne – Chiny zatrzaśnie duże objętości francuskiego, ukraińskiego podawania ziarna przez Reuters

Ekskluzywne - Chiny zatrzaśnie duże objętości francuskiego, ukraińskiego podawania ziarna przez Reuters

Ekskluzywne – Chiny zatrzaśnie duże objętości francuskiego, ukraińskiego podawania ziarna przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: pracownik prowadzi kombajn, gdy zbiera pszenicę w polu w pobliżu wioski Hrebeni w Kijowie, Ukraina 17 lipca 2020. Reuters / Valentyn Ogirenko

przez Gus Trompiz i Michael Hogan

Paryż (Reuters) – Chińscy kupujący Dokonałem dużych zakupów francuskiej pszenicy i jęczmienia wraz z ukraińską kukurydzą i jęczmieniem w ostatnim tygodniu, Źródła handlowe powiedziały, korzystając z przerwy w ograniczaniu cen w celu pokrycia niektórych potrzeb ziarnistych zasilających.

Podczas gdy łączne woluminy nie były jeszcze jasne, źródła wspomniane importerzy zabezpieczyły co najmniej kilkaset tysięcy ton ziarna z Francji i Ukrainy.

Chińscy kupujący dokonali również głównych zakupów australijskiej pszenicy paszowej, które ponownie reprezentowały co najmniej kilkaset tysięcy ton, niektóre dodane źródła.

Oferty wskazują na dalsze wymagania dotyczące przywozu ziarna w Chinach, Pomimo przybycia krajowej uprawy kukurydzy i trudności w branży świńskiej i dalej ilustrują gotowość kupujących, aby przejąć spada w cenach międzynarodowych.

futures pszenicy wzrosły do ​​dziewięcioletnich w Stanach Zjednoczonych i szczyt rekordowy w Europie w zeszłym miesiącu, napędzany przez troskę o uszkodzenia deszczu do zbiorów Australii i rosyjskich krawężników eksportowych, przed ostatnim wycofaniem się gwałtownie od ostatniego tygodnia. [GRA /] [GRA / EU]

dla pszenicy francuskiej, nabywcy rozumiano zarezerwowane między sześcioma a 10 statkami, albo potencjalnie do 600 000 ton, do wysyłki głównie między styczniem a marcem, powiedział sześciu przedsiębiorców.

, które miały mniejsze oferty dla pszenicy francuskiej w połowie listopada dla dwóch lub trzech statków do wysyłki w tym miesiącu, powiedzieli.

Oczekuje się, że pszenica francuska miała być stosowana głównie do kanału hodowlana, chociaż niektóre mogą być na rynkach frezujących, dodali handlowcy.

. “Francuska pszenica obecnie wygląda atrakcyjnie w cenie do chińskiego po upadku z szczytów”, powiedział europejski przedsiębiorca. [GRA / EU]

“Uważa się również, że są również duże zakupy pszenicy z Australii z Australią z zapotrzebowaniem o ożywienie gospodarcze Chin.”

Najnowsza sprzedaż przyniosłaby skumulowanego eksportu francuskiej pszenicy do Chin w ciągu 2021/22 do 2 milionów ton, przewyższając już duże ilości w ciągu ostatnich dwóch sezonów, handlowcy powiedzieli.

chińskich kupujących dokonuje również zakupów 2022 zbiorów jęczmienia z Francji i Ukrainy, Źródła powiedziały.

Około czterech naczyń francuskiego jęczmienia i do 10 ładunków ukraińskich jęczmień został zarezerwowany na przesyłkę głównie w lipcu-sierpniu w przyszłym roku, według co najmniej czterech przedsiębiorców, chociaż niektóre wspomniane zakupy mogą być opcjonalne oferty, które mogą być dostarczane z dowolnego kraju .

Było trwające zainteresowanie Od chińskich nabywców do francuskiej pszenicy i jęczmienia, chociaż nie zgłoszono dalszych ofert na początku piątku, handlowcy powiedzieli.

w kukurydzy chińscy kupujący zamówili ładunki z Ukrainy na wysyłkę styczeń-kwietnia, powiedział cztery źródła. Szacunki objętości wahały się od kilku do 10 lub więcej ładunków, z jednym źródłem, widząc ogólną objętość nawet 1 mln ton.

handlowców Szacowane ceny dla ukraińskiej kukurydzy na styczeń-lutię wysyłką do Chin w tym tygodniu w około 270-273 USD za tonę, bezpłatny na pokładzie.

Podobnie jak w poprzedniej rundzie zakupów w zeszłym miesiącu ukraińska kukurydza pojawiła się droższe niż dostawy USA. Handlowcy sugerowali chińskich nabywców, mogą zostać odłożone przez wymóg U.. Ujawnienie dużej sprzedaży, która może prowadzić do wzrostu cen.

Chiny jest tradycyjnie głównym importerem ukraińskiej kukurydzy i jęczmienia. Szacowanie handlowców Ukraina może wysłać 5 milionów ton kukurydzy Do Chin od tego, czego oczekuje się, że pojawi się rekord 2021 ukraińskiej upraw.

.