Ekonomia musi wzrócić do zielonego wyzwania, mówi Sterna LSE przez Reuters

Ekonomia musi wzrócić do zielonego wyzwania, mówi Sterna LSE przez Reuters

Ekonomia musi wzrócić do zielonego wyzwania, mówi Sterna LSE przez Reuters

2/2 © Reuters. Ekonomista Nicholas Stern, profesor ekonomii w London School of Economics i Katedra Instytutu Badań Grantham w sprawie zmian klimatu i środowiska, pozuje dla Reuters podczas konferencji zmian klimatu ONZ (COP26), w Glasgow, Szkocji, 2/2

przez Mark John

Glasgow (Reuters) – Dla pionierskich ekonomisty klimatycznych Mikołaja Stern, rewolucja komputerowa w ostatnich dziesięcioleciach posiada przydatne lekcje o tym, jak spadające koszt zielonej technologii może być zmieniaczem, a dlaczego ekonomiści nadal walczą o miarę i model implikacje.

Aby wyjaśnić stawki ekonomiczne zaangażowane w pozbycie się globalnej gospodarki węgla, autor orientacyjny “Stern Review” czerpie równolegle bliżej domu – znikający koszt regularnych połączeń wideo z rodziną w ciągu ostatnich dwóch dekad.

“Jeśli spojrzysz na 20 lat i zaoferował mi możliwość telefonowania My wnuk na ekranie, raz w tygodniu, powiedziałbym, że jest niezwykle cenny “- powiedział Reuters w wywiadzie w rozmowach klimatycznych COP26 w Glasgow https ://www.reuters.com/business/cop.

” Ale teraz możesz to zrobić za nic – zasadniczo za każdym razem, gdy chcesz. Ceniowanie tego rodzaju historia jest w rzeczywistości dość trudne. “

profesor ekonomii w London School of Economics i Katedry Instytutu Badawczego Grantham w sprawie zmian klimatycznych i środowiska, rufa ma czasami oddziały.

Znajdowanie kluczy Jego badanie z 2006 r. – To nic na zmianę klimatu zakończy się droższe niż podjęcie wczesnych działań w celu zatrzymania globalnego ocieplenia – został zmysłowany przez niektórych alarmisty.

, ale jeśli niedawna ankietistów ekonomistów klimatycznych jest cokolwiek pójścia, Konsensus przyjechał do tego widoku po 15 latach jeszcze więcej gazów cieplarnianych w atmosferze.

“Te koszty działania spadły, a koszty bezczynności wzrosły. Była duża różnica 15 lat temu – teraz jest ogromna – powiedział.

energii opartej na odnawialnych źródeł energii z wiatru jest obecnie tańsza niż źródła oparte na paliwie kopalne w wielu częściach świata, rufa argumentowała, podczas gdy koszty żywotności samochodów elektrycznych zaczynają podciąć te pojazdy spalinowe.

Inne trendy zmieniłyby ten różnicowy na rzecz zielonego przejścia, zwłaszcza rozprzestrzeniania się schematów cenowych lub tańszych rozwój technologii odnawialnej.

“Należy zainwestować”

takich czynników musi być w pełni wbudowany w modele ekonomiczne, że w ciągu następnej dekady pomogą kształtować niektóre z najbardziej konsekwencyjnych wyborów inwestycyjnych w planecie, powiedział Stern, dodając, że teraz zaczynało.

“Te rzeczy były niezwykle ważne Zmiana perspektywy tego, co możemy zrobić i że wpływa na duże decyzje “- powiedział. , ujawnić wiele na planecie do istotnych zagrożeń, że ekonomiści mogą budować tylko w ich analizach poprzez współpracę z innymi dyscyplinami, od nauki medycznej do biologii.

“Zrozumienie zagrożeń absolutnie wymaga wyjścia na zewnątrz ekonomii”

USA Ekonomista Bob Solow powiedziała w 1987 r. “Egenia komputera była wszędzie, z wyjątkiem statystyk wydajności”, Stern QuiP mówi również zastosowany do zmian klimatu, gdy on i kilku innych ekonomistów zaczęli patrzeć na jego implikacje.

“Czasopismami gospodarczymi nie zostały wydawane wszystko. Największym wyzwaniem naszych czasów – gdzie jest w literaturze? “Powiedział. “Ale to się zmienia

.