Ekonomia Malezji wymierza się w Q3, Outlook Sunnier jako uderzenie Pandemii zanika przez Reuters

Ekonomia Malezji wymierza się w Q3, Outlook Sunnier jako uderzenie Pandemii zanika przez Reuters

Ekonomia Malezji wymierza się w Q3, Outlook Sunnier jako uderzenie Pandemii zanika przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Pracownicy pracują na placu budowy, wśród chorób koronavirus (Covid-19) Pandemic, w Kuala Lumpur, Malezja 27 września 27, 2021. Reuters / Lim Huey Teng

przez Rozanny Latiff i A. Ananthalakshmi

Kuala Lumpur (Reuters Lumpur ) – Gospodarka -Malaysia skurczyła się o 4,5% w trzecim kwartale, kontraktowanie przez więcej niż oczekiwano po jego odbiciu w drugim kwartale, ale bank centralny oczekuje szybkiego powrotu do zdrowia jako ograniczenia koronawirusowe, a działalność gospodarcza CV.

Wydajność trzeciego kwartału była znacznie gorsza niż mediana prognoza na skurcz 1,3% rok do roku od ankietów reuterów.

, ale bank Negara Malezja (BNM), powiedział, że niedawne wskaźniki zasugerowały bardziej pozytywny pęd do przodu.

Pickup w działalności produkcyjnej i budowlanej, ulepszony rynek pracy i silne popyt zewnętrzny wszystkie poparłyby Odzyskiwanie, bank centralny powiedział, wystający wzrost gospodarczy w zakresie 5,5% do 6,5% w 2022.

“Perspektywy wzrostu pozostaje podlegać czynnikom ryzyka COVID-19 na całym świecie i krajowo, stabilność w globalnych rynkach finansowych i stopniowych łańcuchów łańcucha dostaw – Gubernator BNM, ani Shamsiah Mohd Yunus ostrzegał podczas konferencji informacyjnej.

Malezji ma również skorzystać z silnego wzrostu wśród głównych partnerów handlowych, takich jak Chiny i Stany Zjednoczone, wyższe ceny towarowe i solidne zapotrzebowanie na półprzewodniki do zaspokojenia zdalnego sprzętu roboczego i cyfryzacji biznesowej, powiedziała.

Wzrastanie przypadków COVID-19 i reakozycja krawężników ruchowych odważono na temat konsumpcji i działalności inwestycyjnej, z cięciem banku centralnego https://www.reuters.com/business/finance/malaysia-cbank-Slashes-2021- Wzrost-Outlook-Covid-19-Surge-Lockdowns-2021-08-13 Outlook wzrostu kraju przez 2021 do 3% -4% w sierpniu.

stawek zakażeń Coronavirus, jednak spowolniły drastycznie w ostatnich tygodniach wśród rampowanego programu szczepień, zwiększając nadzieje na zwrot. Ponad trzy czwarte 32 milionów populacji Malezji są w pełni zaszczepione.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej prawdopodobnie zobaczy silny odbicie w czwartym kwartale, przy czym wznowienie w podróży międzynarodowej oczekiwał odzyskiwania odzyskiwania, analityk ekonomii kapitałowej Alex Holmes powiedział w notatce.

Malezja Ten tydzień ogłosiła pasy jazdy bez kwarantanów z sąsiednim Singapuru i Indonezji, i oczekuje ponownego otwarcia https://www.reuters.com/world/asia-pacific/malaysia-reopen-international-visitors-by-jan-1 -govt-rada-2021-11-11 Jego granice dalej 1 stycznia najpóźniej.

‘Brak stagflacji “

Od ubiegłego roku rząd wyrzucił 530 mld Ringgit (127,66 mld USD) W pakietach bodźców, podczas gdy BNM zwrócił swoją stopę polityczną o 125 punktów, aby pomóc gospodarce wytrzymać opadnięcie pandemii.

BNM powiedział, że jego postawa polityki pieniężnej nadal będzie określona przez nowe dane i informacje, oraz że był “uważny z przedwczesnego wycofania wsparcia politycznego”.

Ani Shamsiah podkreślił, że Malezja nie była skierowana do jakiejś stagflacji, a ciśnienia cen pozostanie umiarkowane w 2022.

Nagłówek inflacja ma średnio średnio między 2% -3% w tym roku, z inflacją bazową pozostałą stłumionymi pośród niedocenionymi w gospodarce i luz na rynku pracy.

Bank centralny nie oczekuje się na podniesienia wskaźnika polityki nocnej do trzeciego kwartału przyszłego roku najwcześniej, według ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

(1 $ = 4.1515 Ringgit)