EKOCHODY U. Niedobory nadal ograniczenie przez Reuters

EKOCHODY U. Niedobory nadal ograniczenie przez Reuters

EKOCHODY U. Niedobory nadal ograniczenie przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Restauracja Reklama Praca wygląda, aby przyciągnąć pracowników w Oceanside, Kalifornii, USA, Maj 10, 2021. Reuters / Mike Blake / Photo Zdjęcie

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – Aktywność produkcyjna USA odebrana w listopadzie wśród silna Zapotrzebowanie na towary, utrzymanie inflacji wysoko, ponieważ fabryki nadal walczą z niedoborami surowców związanych z pandemią.

znaków, że gospodarka zgromadziła pęd do połowy przez czwarty kwartał, były podkreślone przez inne dane w środę pokazując prywatnych pracodawców utrzymujących silne tempo zatrudniania w zeszłym miesiącu. Istnieje jednak obawy, że wariant OMICRON COVID-19 mógł zranić popyt na usługi, a także utrzymanie bezrobotnych w domu i powstrzymuje wzrost pracy i gospodarkę. Produkcja

“powinna nadal przyczyniać się do wzrostu PKB w przyszłym roku, ponieważ przedsiębiorstwa uzupełniają zapasy i poszerzenie problemów z łańcuchem dostaw “- powiedział Ryan Sweet, starszy ekonomista w Moody’s (NYSE: MCO) Analytics w Chester West, Pensylwania” Problemy z łańcuchem. “

Instytut Zarządzania Dostawami (ISM) stwierdził, że jego indeks krajowej aktywności fabryki wzrosła do czytania 61,1 w ubiegłym miesiącu od 60,8 w październiku.

Czytanie powyżej 50 oznacza rozszerzenie w produkcji, co stanowi 12% z amerykańskiej gospodarki. Ekonomiści odpytywane przez Reuters prognozowali indeks wzrastający do 61.0.

“Sektor produkcji amerykańskich pozostaje w środowisku opartym na żądanie, w warunkach ograniczonego łańcucha dostaw, z pewnymi wskazaniem niewielkiej poprawy ulepszeń dostaw i dostawców – powiedział Timothy Fiore, ISM Katedra Komitetu Business Business Survey.

Global gospodarek jednocześnie Odzyskiwanie pandemii Covid-19, napędzane bilionami dolarów w zakresie pieniędzy z rządów, ma napięte łańcuchy dostaw, pozostawiając fabryki czekające na dłuższe miejsce do otrzymywania surowców.

Beżowa książka Rezerwy Federalnej w środę opisana aktywność gospodarczą jako rośnie w “skromnym do umiarkowanego tempa” w październiku i na początku listopada, ale zauważył, że “wzrost był ograniczony przez zakłócenia łańcucha dostaw i niedobory pracy”.

Wszystkie sześć największych gałęzi przemysłu produkcyjnego w badaniu ISM, w tym produkty komputerowe i elektroniczne, a także sprzęt transportowy, zgłoszone umiarkowane do silnego wzrostu.

producentów produktów i produktów elektronicznych powiedział “Międzynarodowe niedobory komponentów nadal powodują opóźnienia w ukończeniu zamówień klientów”. Producenci sprzętu transportowego zgłosili “Duże objętości spada z powodu niedoboru układu”. Producenci mebli powiedział: “Biznes jest silny, ale spotkanie Zapotrzebowanie na klienta jest trudne ze względu na niedobór surowców i pracy. “

, ale są pewne mimple nadziei. Ceny na płytę stalową i zwijaną cewkę walcowaną na gorąco wydają się zbliżać płaskowyż, zgodnie z producentami wyrobów metalowych. Dostawa żywic plastikowych poprawia się, konta z urządzeń elektrycznych, urządzeń i komponentów sugeruje, jak również producentów tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych.

Miarę dostawców ISM dostawcy dostaw do 722 z 75,6 w październiku. Czytanie powyżej 50% oznacza wolniejsze dostawy .

Długie czasy dostawy utrzymywano inflację na bramkach fabrycznych bulgotanie. Miara cen ankiety wynagrodzeń przez producentów spadła do jeszcze 82,4 od 85,7 w październiku.

fabryk można łatwo przekazywać zwiększone koszty produkcji dla konsumentów i są Brak znaków oporu.

Krzesło Feder Jerome Powell Powiedział prawodawcy we wtorek, że “ryzyko wyższej inflacji wzrosło”, dodając, że bank centralny USA powinien rozważyć przyspieszenie tempa zwalczania swoich zakupów obligacji na dużą skalę na następnym posiedzeniu politycznym w ciągu dwóch tygodni.

Korzystna środka inflacji Fed opróżniła się najbardziej w ciągu prawie 31 lat roczna w październiku.

zapasów na Wall Street odbił się po wtorkowej sprzedaży. Dolar był stabilny przed koszem walut. Ceny na dłuższe przestarzałe ceny skarbowe USA wzrosły.

Grafika: ISM PMI: https://graphics.reuters.com/usa-stocks/akvezqbpr/ism.png

Silne Zamówienia

ISM Survey’s Forward-Looking New Ordeds Subsbords wspiął się do 61,5 w zeszłym miesiącu od 59,8 w październiku. Zapasy klientów pozostały przygnębione.

Z Wymiotem Solidne, fabryki zatrudniają więcej pracowników. Środek zatrudnienia wytwarzania wzrosła do siedmiomiesięcznego wysokości.

Wzmocnienie warunków na rynku pracy zostały wzmocnione przez krajowy raport o zatrudnieniu ADP w środę pokazującą prywatne płace wzrosły o 534 000 miejsc pracy w listopadzie po rosnącej 570 000 w październiku. To było szeroko z oczekiwaniami.

Grafika: ADP: https:/braphics.reuters.com/usa-stocks/byvrjqjlzve/adp.png

To, w połączeniu z solidnymi konsumentami Postrzeganie rynku pracy w zeszłym miesiącu sugeruje wzrost pracy przyspieszonej dalej w listopadzie. Wnioski po raz pierwszy dla zasiłków dla bezrobotnych spadły od połowy października do połowy listopada.

, ale niedobór pracowników spowodowanych pandemią utrudnia szybszy wzrost pracy. Na koniec września było 10,4 mln otwarcia pracy.

pracowników pozostało w domu, nawet gdy firmy zwiększają zarobki, szkoła została ponownie otwarta dla uczenia się osobistych i hojnych federalnych finansowanych przez rząd Korzyści zakończone.

“Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko pozostaje, że odnowione obawy dotyczące zdrowia utrzyma pracowników, zwłaszcza te z obowiązkami opiekuńczymi, zwracając do siły roboczej, zapobiegając powrocie do siły przed pandemicznej”, powiedział Rubeela Farooqi, Główny Ekonomicznie My W białych równinach Nowy Jork.

Według badania ekonomistów ekonomistów niefarm płaca prawdopodobnie wzrosła o 550 000 miejsc pracy w listopadzie. Gospodarka stworzyła 531 000 miejsc pracy w październiku.

Departament Pracy ma opublikować swój ściśle obserwowany raport o pracę na listopad w piątek.

.