Dzikie tydzień AMC kończy się prawie 85% zyskiem w odnowionym zapasie Meme Craze autorstwa Reuters

Dzikie tydzień AMC kończy się prawie 85% zyskiem w odnowionym zapasie Meme Craze autorstwa Reuters

Dzikie tydzień AMC kończy się prawie 85% zyskiem w odnowionym zapasie Meme Craze autorstwa Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Teatr AMC jest na zdjęciu na Times Square w Manhattan Borough of New York City, Nowy Jork, US, 2 czerwca 2021. Reuters / Carlo Allegri 2/2

przez David Randall, Sinéad Carew and Sagarika Jaisinghani

( Reuters) -Shares z AMC Entertainment (NYSE: AMC) obramowany dolny w piątek, zamknięcie dzikiego tygodnia z zyskiem nieco ponad 83%, ponieważ akcja reinformowała szaleństwo memi i inwestorzy za nim

“AMC ma bardzo Silne pod kątem wierzących “- powiedział Dennis Dick, zastrzeżony handlowiec w jasnym handlu LLC. “Próbują trzymać silny i wierzą, że jechali do księżyca”.

Akcje łańcucha kinowego zakończyły się dzień w dół 6,7% 47,91 USD po obrotu zarówno w terytorium pozytywnym, jak i negatywnym podczas sesji.

AMC znajduje się w centrum świeżej fali zakupu przez inwestorów detalicznych, którzy powstrzymali zapas na forach, takich jak WallstreetBets z Reddit, oddychając nowe życie w zjawisko, które rozpoczęły się od stycznia więcej niż 1600% zysku w GameStop (NYSE: GME) . Zapasy Meme mają nazwę, ponieważ ich eksplozja w obrotu objętości wynika z odsetek i promocji na mediach społecznościowych.

Ostatni tydzień rajdów widział kapitalizację rynkową AMC, która była w krawędzi bankructwa nie tak dawno, puchnąca do prawie 24 mld USD i umieściła zysk na rok na 2,160%. Wzrost części odzwierciedla optymizm o ponownym otwarciu miejsc publicznych, takich jak kina po wyłączeniu pandemii, ale większość analityków twierdzi, że skala rajdu jest poza podstawami z fundamentami AMC.

Pomimo dużych zysków, krótki Zainteresowanie AMC utrzymywanym stosunkowo stabilnie w ciągu tygodnia, z 88,20 milionami akcji zwróconych do końca czwartkowej sesji równającej się do 17,65% pływaka AMC, zgodnie z najnowszymi dostępnymi danymi z partnerów S3.

“Widzieliśmy w tym tygodniu AMC w tym tygodniu, ale w tej chwili widzimy hurtowego krótkiego ściskania w tym magazynie w tej chwili”, powiedział Ihor Dusaniwsky, dyrektor zarządzający analizy predykcyjnych w S3.

Krótki ściskanie, który występuje, gdy rosnące siły cena akcji ponoszą inwestorów, aby odprężyć swoje zakłady, pomógł palił dużego rajdu w gamestopie na początku tego roku.

Krótkie zainteresowanie AMC stanął około 20% wcześniej w tygodniu, pokazały dane firmy. Szorty są obecnie 3,98 miliarda dolarów w stratach na rok do rynkowych.

Niektóre banki Wall Street, w tym Bank of America Corp (NYSE: BAC), ItemProp = “Nazwa”> Citigroup Inc (NYSE: C) i Jefferies (NYSE: Jef) Grupa finansowa LLC, zaostrzyła swoje zasady, które mogą postawić przeciwko niektórym zapasami Meme, Bloomberg zgłosił piątek, cytując ludziom zaznajomionych z ruchami.

TD Ameritrade Umieść ograniczenia handlu na Akcje AMC Entertainment Holdings ‘, strona internetowa maklerska detaliczna pokazała w piątek.

Drugi udział oferujący

Tymczasem, kilku dyrektorów AMC w piątek zgłoszono osobistą sprzedaż akcji o łącznej wartości ponad 880000 akcji po zakończeniu handlu.

AMC W czwartek zakończył drugą ofertę udziału w ciągu trzech dni, wykorzystując prawie 400% w cenie akcji od połowy maja.

“AMC dokonał najlepszego ze swojego aktualnego statusu” Meme Stock “, sprzedając akcje na premię, i podniosła znaczący kapitał tak,” powiedział analityk Wedbush Alicia Reese, który podniósł cel ceny swojej firmy na AMC do 7,50 USD od 6,50 USD.

“Oczekujemy znacznej zmienności w akcjach AMC, aby kontynuować, napędzany przez tempo handlu niezwiązanym z podstawami AMC” – powiedział Reese.

BlackBerry (NYSE: BB) Ltd, firma oprogramowania Cybersecurity, której akcje zostały złapane w rajdowym rajdzie socjalnym, zaliczanemu 12,5%, pozostawiając go z 37,9% zyskiem na tydzień. Akcje Spółki są o 98,3% rok do roku.

akcji zapasów Meme Gamestop i Koss Corp miały odpowiednio 3,8% i 12,6%.

W tym tygodniu rajd w AMC i innych mediach społecznościowych Dochodniki wywołały uroczystości wśród niektórych użytkowników WallStreetbets, podczas gdy inni nawoły się nawzajem, aby utrzymać swoje udziały i oczekiwać przyszłego tygodnia.

“Szorty odgrywają niebezpieczną grę i wkrótce będą spalone. Potrząsają panikę Sprzedawcy, “napisał Reddit Użytkownik Kocakolaklassic w wątku koncentruje się na akcjach BlackBerry (TSX: BB). “W końcu będzie bardzo niewiele i na księżyc, który idziemy”.

.