Działalność gospodarcza USA chłodzi się w połowie grudnia wśród COVID-19 odrodzenie -IHS Markit Przez Reuters

Działalność gospodarcza USA chłodzi się w połowie grudnia wśród COVID-19 odrodzenie -IHS Markit Przez Reuters

Działalność gospodarcza USA chłodzi się w połowie grudnia wśród COVID-19 odrodzenie -IHS Markit Przez Reuters

© Reuters. Pracownik wylewa gorący metal w Odlewni Kirsh w Beaver Dam

WASHINGTON (Reuters) – Działalność gospodarcza USA zwolnił w pierwszej połowie grudnia, jak odnowione ograniczenia spowolnić odrodzenie w nowych zakażeń COVID-19 boli sektora usług.

Data firmy IHS Markit powiedział w środę jego flash US Composite PMI Output Index, który śledzi sektorów produkcji i usług, spadł do odczytu 55,7 na początku tego miesiąca z 58,6 w listopadzie. Odczyt powyżej 50 wskazuje na wzrost produkcji sektora prywatnego.

Stany Zjednoczone zmagają się z nowym wybuchem zakażeń COVID-19, z ofiarami śmiertelnymi z powodu chorób układu oddechowego wzrastającymi powyżej 300 000 w poniedziałek, zgodnie z danymi Reutersa oficjalnych danych. Wiele jurysdykcji ponownie nałożyło limity na przedsiębiorstwa, podczas gdy niektórzy konsumenci unikają centrów handlowych, restauracji i barów, podcinając sektor usług.

Według IHS Markit, choć nowe zamówienia nadal rosły, tymczasowe przestoje i niepewność klientów ciążyły na wzroście. Zauważyła również, że przedsiębiorstwa odnotowały spadek sprzedaży nowych eksporterów, ponieważ ponowne blokady na kluczowych rynkach eksportowych osłabiły popyt zagraniczny.

Zakłócenia w łańcuchu dostaw pozostawały problemem, “z opóźnieniami bardziej rozpowszechnionymi niż kiedykolwiek, ponieważ porównywalne dane były dostępne w 2007 r.”, podała firma zajmująca się danymi.

Moderacja w działalności gospodarczej jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów dotyczącymi gwałtownego spowolnienia wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale, po tym jak produkt krajowy brutto przyspieszył w trzecim kwartale w historycznym tempie 33,1%. Nastąpiło to po 31,4% tempo spadku w kwietniu i czerwcu kwartał, najgłębszy od czasu, gdy rząd rozpoczął prowadzenie ewidencji w 1947 roku.

Prognozy wzrostu na czwarty kwartał są w większości poniżej 5% stopy, odzwierciedlając rosnących wirusa i prawie wyczerpany pakiet ratunkowy o wartości ponad 3 bilionów dolarów.

Indeks nowych zamówień flash w badaniu flash spadł do 55,1 w tym miesiącu z odczytu 57,5 w listopadzie. Wskaźnik PMI dla sektora usług flash spadł w tym miesiącu do odczytu 55,3 z 58,4 w listopadzie.

Ekonomiści ankietowani przez Reutersa prognozowali odczyt 55,9 w tym miesiącu dla sektora usług, który stanowi ponad dwie trzecie amerykańskiej działalności gospodarczej. Zmniejszyła się miara nowych przedsiębiorstw w sektorze usług do odczytu 55 z 57,6 w listopadzie. Indeks zatrudnienia w usługach spadł do odczytu 53,9 z 57,8 w listopadzie.

Szczegóły produkcji były mieszane. Wskaźnik PMI dla przemysłu flash w badaniu spadł do odczytu 56,5 z 56,7 w listopadzie. Ekonomiści prognozowali, że indeks dla sektora, który stanowi 11,3% gospodarki, spada do 55,7 w grudniu.

Miara nowych zamówień otrzymanych przez fabryki spadła do odczytu 55,7 z 57,4 w listopadzie. Ale wskaźnik zatrudnienia w fabryce wzrósł do 52,1 z odczytu 51,7 w listopadzie.