Działalność Chin \’OCT Services rozszerza się w szybszy klip – Caixin PMI przez Reuters

Działalność Chin \'OCT Services rozszerza się w szybszy klip - Caixin PMI przez Reuters

Działalność Chin \’OCT Services rozszerza się w szybszy klip – Caixin PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ludzie Dine w restauracji Hotpot w Sanya, prowincja Hainan, Chiny 26 listopada 2020. Reuters / Tingshu Wang

Pekin (Reuters) – Aktywność w Chinach Sektor Usługi rozszerzony w szybszym tempie w październiku, sprzężony przez solidny popyt, chociaż Rosnące presje inflacyjne ważyły ​​na pewność biznesową na rok przed nami, prywatna ankieta pokazała w środę.

Wskaźnik zakupów Kauxin / Markit ServicesS “(PMI) wzrósł do 53,8 w październiku – najwyższy od lipca – od 53,4 we wrześniu. Mark 50-punktowy oddziela wzrost od skurczu miesięcznie.

Ulepszone odczyty w prywatnej ankiecie, które koncentruje się bardziej na małych firmach w regionach przybrzeżnych, stały w przeciwieństwie do oficjalnej ankiety, która wykazała ekspansję w sektorze usług stracił parę.

analityków twierdzą, że sektor usług, który był wolniejszy, aby wyzdrowieć od pandemii niż produkcja, jest bardziej podatna na sporadyczne ogniska Covid-19 w kraju, zachmurzenie perspektywu o znacznie przewidywane odbicie w konsumpcji w nadchodzących miesiącach.

firm wypoczynkowych i turystycznych Chin odczuwa ciepło ze strategii zerowej zerowej zerowej kraju, aby zawierać zakażenia od końca października. Miasta z przypadkami lub te obawy dotyczące wirusa, zamknięte miejsca rozrywki, ograniczone turystyki lub opóźnione wydarzenia kulturalne.

Subindeksu dla nowej business obrzeżowej do 54,1 od 53.1 we wrześniu, wzmocnione przez rosnące zlecenia eksportowe, które wcześniej zawierały miesiąc.

Ceny wejściowe również rozszerzone na 16. miesiąc z rzędu i najszybsze tempo od lipca ze względu na rosnące koszty pracy i surowców. Solidne zapotrzebowanie pozwoliły firmom przekazać niektóre koszty konsumentom, napędzając wyprostowanie cen, które pobierały najwyższe w ciągu trzech miesięcy.

Jednak trwałe presja inflacyjne i obawy dotyczące łańcuchów dostaw prowadził pewność biznesową do najniższego za cztery miesiące, ankieta pokazała.

października Caixina’s Październikowy PMI, który obejmuje zarówno działalność produkcyjną, jak i usług, obniża do 51,5 od 51,4 poprzedniego miesiąca.

“Dostawa i odzyskanie popytu zarówno zachowane tempa. Zatrudnienie było mniej lub bardziej stabilne. Wskaźniki cen były wysokie” – powiedział Wang Zhe, starszy ekonomista w Caixin Insight Group.

“decydentów powinni nie tylko podejmować skutecznych środków w celu ustabilizowania dostaw towarów i cen, ale także zwracają szczególną uwagę na firmy, zwłaszcza małe i średnich średnich”.

.