Dow wspina się jako raport o silnych pracach utrzymuje cykle w grze; Tech odbicia przez Investing.com

Dow wspina się jako raport o silnych pracach utrzymuje cykle w grze; Tech odbicia przez Investing.com

Dow wspina się jako raport o silnych pracach utrzymuje cykle w grze; Tech odbicia przez Investing.com

© Reuters

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Dow wspiął się piątek, jak silniejszy niż oczekiwano raport zatrudnienia podsycane zakłady inwestorów dla sektorów cyklicznych, takich jak energia, podczas gdy spadek zakupu w technologii na słabość również wspierane nastroje na zapasach.

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,71%, czyli o 528 punktów, a S&P 500 wzrósł o 1,83%, aNasdaq Composite wzrósł o 0,44%, a w ciągu dnia spadł o ponad 2%.

Gospodarka USA stworzyła 379.000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu, znacznie powyżej konsensusu ekonomistów prognoza 182.000, ze stopą bezrobocia spada do 6,2% z 6,3%, poparte złagodzeniem covid-19 ograniczeń i ramp-up w dystrybucji szczepionek. 

“Podczas gdy jeden raport nie ma tendencji i danych płac są z pewnością niestabilne, to jest bezpieczne, aby stwierdzić, że zimowa miękka łatka jest teraz oficjalnie ponad”, Jefferies (NYSE: JEF) powiedział w nocie.

Cykliczne zapasy – te, które poruszają się w parze z gospodarką – były podwpływem oznak szybszego ożywienia, z zapasów energii prowadzących do wzrostu wśród rosnących cen ropy naftowej.

Ceny ropy naftowej dodane do ich zysków od czwartku, kiedy OPEC i jego sojusznicy postanowili utrzymać stałą produkcję, skłaniając ekonomistów do wzrostu swoich prognoz cen energii w obliczu trwającego zacieśniania globalnych dostaw.

Goldman Sachs (NYSE: GS) podniósł swoją prognozę na Brent Oil Futures o 5 USD za baryłkę do 75 USD / bbl w 2Q i 80 USD / bbl w 3Q21.

“Uważamy, że jest teraz jasne, że OPEC + jest w rzeczywistości realizacji ścisłej strategii rynku ropy naftowej, z naszej zaktualizowanej równowagi podaży i popytu wskazując na OECD spada do najniższego poziomu od 2014 roku do końca tego roku,” Goldman Sachs powiedział w nocie.

Odbicie w technologii zbiegło się również z uwagami prezesa Rezerwy Federalnej St. Louis Jamesa Bullarda, uznających niedawny wzrost inflacji i stóp procentowych, choć bagatelizowała obawy o trwały wzrost inflacji. 

Mimo to szybsze tempo wprowadzania szczepionek i trwające ponowne otwarcie zwiększy inflację i prawdopodobnie wziąć stopy razem na przejażdżkę, potencjalnie utrzymanie pokrywy na zapasy wzrostu.

“Dobrze inflacji w ponownym otwarciu wrażliwych sektorów może okazać się przejściowe, bardziej zrównoważony impuls do inflacji zacznie nabierać kształtu w 2021 r., na czele z opieki zdrowotnej inflacji schronienia, a wiele kwartałów przeszłości prawdziwe słabości dolara do towarów,” Morgan Stanley (NYSE: MS) powiedział.  

W innych wiadomościach, Imax (NYSE: IMAX) skoczył 13% po jego uaktualniony perspektywy na wydajność 2021 offset mieszane wyniki czwartego kwartału.