Dow Futures Soar 442 Pkt w spekulacji na jasne wyniki wyborów przez Investing.com

Dow Futures Soar 442 Pkt w spekulacji na jasne wyniki wyborów przez Investing.com

Dow Futures Soar 442 Pkt w spekulacji na jasne wyniki wyborów przez Investing.com

© Reuters

Peter Nurse

Investing.com – akcje USA są postrzegane otwarcie mocno wyższe wtorek, kontynuując poniedziałek mocny zyski, jak inwestorzy nadzieję na wyraźny wynik polityczny po jednym z najbardziej kontrowersyjnych kampanii prezydenckich w historii.

O 8:25 ET (1205 GMT), Kontrakty terminowe na S&P 500 notowane były o 43 punkty, czyli o 1,3%, wyższe, kontrakt Dow Futures wzrósł o 442 punkty, czyli o 1,7%, podczas gdy Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 72 punkty, czyli o 0,6%. 

Dow Jones Industrial Average zamknął się w poniedziałek o 1,7% wyżej, notując największy wzrost od 7 października. Indeks S&P 500 zyskał 1,2%, co jest największym wzrostem od 12 października, podczas gdy indeks NASDAQ Composite zanotował gorsze wyniki, dodając zaledwie 0,2%.

Prezydent USA Donald Trump i rywal Demokratów Joe Biden oddadzą swoje głosy później we wtorek, jak bardzo kontrowersyjne kampanii wyborczej prezydenckiej dochodzi do punktu kulminacyjnego. 

Najnowsze sondaże nadal Biden w wygodnej prowadzić w badaniach krajowych, ale tally w wszystkich ważnych stanach huśtawka jak Michigan, Wisconsin i Pensylwanii, gdzie margines kolegium wyborczego może być ustalona, wygląda na to, że o wiele bliżej. 

To powiedziań, inwestorzy wydają się być zakłady na demokratyczne zamiatanie Białego Domu i Kongresu, co prawdopodobnie doprowadzi do bardziej stabilnego klimatu politycznego i, najprawdopodobniej, hojny pakiet bodźców fiskalnych.

“Jest to oparte na 3,4 bilionów dolarów bodźca zaproponowanego przez House Democrats w okresie letnim, że front-load wsparcie dla dochodów gospodarstw domowych i przynieść ulgę dla państwa i samorządu lokalnego”, powiedział analityków ing, w notatce badawczej.

Tymczasem liczba nowych przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych osiągnęła kolejny rekordowy poziom w zeszłym tygodniu, zgodnie z analizą Reutersa. Liczba nowych przypadków zgłaszanych co tydzień wzrosła przez cztery tygodnie z rzędu, z największym wzrostem obserwowanym w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Ten gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusów zaobserwowano już w Europie, co skłoniło wiele rządów w regionie do wprowadzenia nowych częściowych zamknięć w celu powstrzymania wzrostu wirusa przed świątecznym sezonem świątecznym. 

Tymczasem trzeci kwartał sezonu zarobków trwa we wtorek z Bayer (OTC: BAYRY), Fox (NASDAQ: FOXA) i Humana (NYSE: HUM) sprawozdawczości przed dzwonkiem.

Publikacje danych gospodarczych wtorek obejmują indeks Johnson Redbook, ISM NY warunków biznesowych i zamówień fabryki września, ale większość oczu będzie na posiedzeniu Rezerwy Federalnej i miesięczny raport o zatrudnieniu w dalszej części tygodnia. 

Ceny ropy naftowej krawędziach wyższe wtorek, pomógł w rozmowie głównych producentów ropy naftowej będzie patrzeć na walcowanie na ograniczenia produkcji ropy naftowej w 2021 roku. Oczy będą również na wydaniu zapasów ropy API w zeszłym tygodniu, wydany później wtorek. 

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i ich sojusznicy, w tym Rosja, mają zwiększyć podaż o dwa miliony baryłek dziennie w styczniu, ale są teraz pod presją, aby odepchnąć tę decyzję ze względu na słabe warunki rynkowe. Kontrakty terminowe na ropę w USA

spadły o 0,2% i wyniosły 36,75 USD za baryłkę, podczas gdy międzynarodowy benchmark kontrakt Brent spadł o 0,4% do 38,82 USD.

Gdzie indziej, kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 0,1% do 1893,45 USD/oz, podczas gdy EUR/USD zanotował spadek o 0,2% przy 1,1659.