Dostawy dolara po Fed potwierdza początek stożka przez Reuters

Dostawy dolara po Fed potwierdza początek stożka przez Reuters

Dostawy dolara po Fed potwierdza początek stożka przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pracownik Korea Exchange Bank liczy stu dolara amerykańskich notatek podczas okazji do zdjęć w centrali Banku w Seulu 28 kwietnia 2010. Reuters / Jo Yong-Hak

przez John McCrank

Nowy Jork (Reuters) – The Dolar złagodził się w środę po tym, jak USA Rezerwy Federalnej stwierdził, że zacznie rozpakować swój bodziec pandemii-epoki, ale utrzymywał jej przekonanie, że wysoka inflacja okaże się “przejściowo” i prawdopodobnie nie wymaga gwałtownego wzrostu stóp procentowych.

Fed ogłosił 15 miliardów dolarów miesięcznie do 120 miliardów dolarów w miesięcznych zakupach skarbów i papierów wartościowych wspieranych hipotecznymi, ale niewiele sygnalizuje, gdy może rozpocząć się kolejną fazę polityki “normalizację”, podnosząc stopy procentowe.

Indeks dolara złagodził się po instrukcji FED, uderzając w sesję, przed odwróceniem niektórych strat i był ostatnio 0,045% w 94.068, nadal wewnątrz SEACH z 2021 szczytem 94,563 w zeszłym miesiącu.

Początkowe wyprzedaż w dolara po ogłoszeniu Fed był prawdopodobny zysku, powiedział Scott Petrusk, główny strateg walutowy w Banku Dolinie Silicon.

“Rynek był niezwykle długie dolary wchodzące do tego i nadal są” – powiedział.

Nad resztą kwartału dolar będzie wspierany przez stosunkowo wyższe rentowności amerykańskie, Fed, pokazując chętność do powstrzymania inflacji i przyznania do pewnego stopnia, że ​​inflacja może nie być tak przejściowa, jak początkowo myśli i jako bezpieczna przystań , powiedział.

Ogłoszenie Fed obserwuje posiedzenia rezerwy Banku Australii we wtorek i Europejski Bank Centralny w ostatnią środę, z których oboje popchnęli z powrotem na rynkową wycenę ściślejszej polityki. Bank Anglii spotyka się w czwartek.

prezydenta EBC Christine Lagarde powiedział wzrost stóp procentowych 2022 był bardzo mało prawdopodobny, ponieważ inflacja była zbyt niska, wysyłając rentowności obligacji rządowej. Ale euro ledwo padło.

przeciwko Euro Greenback był prawie płaski o 1,15825 USD. Nie było to daleko od 1,1522 $ niskiego dla euro osiągnięte w październiku, który był najsilniejszym poziomem dla dolara od lipca 2020 r.

dolarów / jenów objętych 114,125, w pobliżu czteroletniej wysokości.

RBA we wtorek porzucił swój krótkoterminowy cel wydajności i upuścił oczekiwanie w zakresie utrzymania stawek w rekordowych niskich temperaturach do 2024 r., Choć Aussie upadł, ponieważ bank również popchnął z powrotem na agresywną cenę za 2022 wycieczki.

Aussie spadł o 1,2% w stosunku do dolara we wtorek i siedział 0,7425 USD w środę, w dół 0,05% od otwarcia sesji. Dolar Nowej Zelandii został również przeciągnięty o 1% niższy we wtorek, ale znalazł wsparcie w środę od silnych danych pracy i wynosił 0,27% za 0,71285 USD. [AUD /]

Rynki pieniężne wybierały oczekiwania z powrotem na podwyżkę punktu podstawowego od Banku Anglii w czwartek, ale nadal oczekują przed 2022.

“Kluczowe pytanie brzmią, jak skuteczna podwyżka stóp procentowych będzie w kontrolowaniu inflacji, głównie napędzany przez łańcucha dostaw Problemy, gdy pojawiamy się z pandemii, “powiedział Giles Coghlan, główny analityk walutowy w HYCM.

BOE koncentruje się również na danych dotyczących pracy i może podjąć decyzję o wzroście stawki w czwartek, jak “nie będą chcieli wędrować zbyt szybko i ryzykować prążkowanie odzyskanych przedsiębiorstw” – powiedział.

Sterling odzyskany od dwutygodniowego niskiego do handlu o 0,3% wyższe w wysokości 1,36525 USD.

.