Dostawa wąskie gardła Outlook dla niemieckich producentów -PMI przez Reuters

Dostawa wąskie gardła Outlook dla niemieckich producentów -PMI przez Reuters

Dostawa wąskie gardła Outlook dla niemieckich producentów -PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Stalowy pracownik Niemiec Conglomerat Industrial Thyssenkrupp AG stoi w połowie emitującej iskry surowego żelaza z blastalnego pieca w największej stalowej fabryce Niemiec w Duisburgu, Niemcy. Zdjęcie zrobione styczeń, 28, 2019. Reuters / Wolfgang Rat

Berlin (Reuters) – Soboty dostaw utrudniały wzrost w niemieckiej działalności produkcyjnej na trzeci miesiąc z rzędu w październiku, ankieta pokazała we wtorek.

IHS Markit’s Final Managers Index Indeks (PMI) do produkcji, co odpowiada za pośrednictwem największej w Europie, osiągnęła 57,8, nieco w dół z początkowej “flash” odczytu 58.2. Indeks wyniósł 58,4 we wrześniu.

Perspektywy fabryki zostały zachwiane przez niedobory półprzewodników i surowców, które trafiają w niemiecki przemysł samochodowy szczególnie trudne.

Niedobory, w połączeniu z rosnącymi cenami energii, zmuszeni Producenci przekazują dodatkowe koszty konsumentom, podnosząc obawy o spirali inflacyjnej, które tłumi zarówno kosmpcję, jak i wzrost.

“Według badanych przedsiębiorstw, dobrze udokumentowane spowolnienie w produkcji Autos przeciąga inne części gospodarki produkcyjnej z nim, ponieważ firmy w tej sektorze skala zleceni na składniki i materiały”, powiedział Phil Smith, Ekonomiczny Dyrektor stowarzyszony na Ihs Markit.

“Niezdrowicie, problemy dostaw wykonali kolej na gorsze w październiku, z czasami realizacji zakupów wydłużających się do największego stopnia przez trzy miesiące”, powiedział, dodając, że inflacja kosztów wkradła się w kierunku rekordowych wzlotów widocznych w lato.

“Producenci stracili dalsze zaufanie, że kwestie te zostaną rozwiązane wcześniej, a nie później, z oczekiwaniami biznesowymi teraz według swoich najniższych od sierpnia 2020 r.” – powiedział.

.