Dollar w dół przed danymi inflacjami US, PBOC podnosi wymagania rezerwowe FX przez Investing.com

Dollar w dół przed danymi inflacjami US, PBOC podnosi wymagania rezerwowe FX przez Investing.com

Dollar w dół przed danymi inflacjami US, PBOC podnosi wymagania rezerwowe FX przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w piątek rano w Azji przed nami, które mogą dostarczyć wskazówki, gdy rezerwa federalna wzbudziła stopy procentowe. Chiński juan zarejestrował także najostrzejszy spadek w miesiącach po przeprowadzeniu władz, aby zatrzymać swój ostatni rajd.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut w dół 0,07% do 96,183 do 10:14 ET (3:14 AM GMT).

USD / CNY para obramowania o 0,15% do 6,3678 i para USD / JPY w górę 0,06% do 113,50.

Para AUD / USD w górę 0,07% do 0,7154 i para NZD / USD w górę 0,10% do 0,6800.

Para GBP / USD wynosiła 0,06% do 1,3226.

Waluta USA porusza się w kierunku siódmego kolejnego tygodniowego wzroku przed danymi USA, w tym wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) i należne później w ciągu dnia.

“inflacja przyspiesza,” wspomniane RBC Capital Markets Główny Ekonomista Tom Porcelli, który przewiduje, że roczny tempo wzrośnie, aby popchnąć blisko 7% na początku 2022.

“w rezultacie uważamy, że ta kombinacja oznacza wędrówkę W marcu 2022 r. Jest bardzo możliwy … Rynek wyceni na około 40% szansa na to, ale teraz myślimy, że jest trochę wyższy Decyzje z Fed, Europejskiego Banku Centralnego, Banku Anglii i Banku Japonii w przyszłym tygodniu.

“Sądząc przy okazji, w jaki dolar jest handel … Kłóciłbym handlowcy stanowią pozycjonowanie na wyższy druk CPI, który cementuje widok że Fed zwiększy tempo zwężania swojego programu złagodzenia ilościowego, “Pepperstone Head of Research Chris Weston powiedział Reuters.

” podczas gdy formularz sugeruje, że dostajemy rytm, oczywiście nie możemy Odrzuć słabą liczbę i oczywiście druk inline. Myślę, że jeśli otrzymamy 6,4% lub poniżej, a następnie aud / USD powinno latać. “

Tymczasem, Bank Ludowy Chiny podnieśli wymagania rezerwowe FX po raz drugi od czerwca 2021 r., Dunking juan około pół procent w handlu na morzu w czwartek .

Ruch zachęci również do sprzedaży juana i chłodzenia rajdu, który podniósł walutę chińską o ponad 2% w stosunku do dolara od końca 2021 r Walutą “Goldman Sachs Analitycy powiedzieli w notatce.