Dollar w dół, oznaki spowolnienia w chińskim ożywieniu gospodarczemu przez Investing.com

Dollar w dół, oznaki spowolnienia w chińskim ożywieniu gospodarczemu przez Investing.com

Dollar w dół, oznaki spowolnienia w chińskim ożywieniu gospodarczemu przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – dolar w dół, ale handlowany w pobliżu dwumiesięcznego wysoko przeciwko jeniu, w poniedziałek rano w Azji. Inwestorzy strawili mieszane dane ekonomiczne z Chin i mocnych danych inflacyjnych z USA, a jednocześnie oczekują również Rezerwy Federalnej USA, aby rozpocząć wreszcie zaczarowania zakupów aktywów.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi, że Greenback przed koszem innych walut w dół 0,01% do 89,987 do 13:15 AM ET (5 :! 5 AM GMT).

Para USD / CNY w dół 0,10% do 6.3612. Offshore Yuan zmniejszył się po Sheng Songcheng, byłego dyrektora Departamentu Departamentu Statystyki People China, powiedział w niedzielę wzrostu waluty chińskiej nie będzie się utrzymywać.

Bank centralny oddzielnie dodał, że waluta może deprecjonować w przyszłości tego samego dnia.

Para USD / JPY obniża 0,14% do 109,66. Japońskie dane wydane wcześniej w dniu, wspomniano, że produkcja przemysłowa na kwiecień wzrosła o 2,5% miesiąc miesięczny, przewyższając 1,7% marca, ale poniżej 4,1% w prognozach przygotowanych przez Investing.com. Dane stwierdziły również, że sprzedaż detaliczna wzrosła również 12,0% rok do roku, ale poniżej 15,3% w prognozach przygotowanych przez Investing.com w kwietniu.

Para AUD / USD Obrotowa o 0,19% do 0,7728, z rezerwą Bank Australii z powodu przekazania decyzji o polityce we wtorek. Para NZD / USD obramowana o 0,18% do 0,7260.

Para GBP / USD wynosiła 0,06% do 1,4196.

Zarówno U.S. I U.K. Rynki są zamknięte w poniedziałek.

Dane wydane wcześniej w dniu, stwierdził, że wskaźnik menedżerów zakupów w Chinach (PMI) wynosił 51,0, a nieprodukcja PMI wynosiła 55 w maju, zarówno pozostające powyżej 50-znakowego wzrostu. Jednak produkcja PMI była nieco poniżej 51,1 w prognozach inwestycji i czytania kwietnia.

W USA, dane wydane w piątek stwierdziły, że rdzeń wskaźnik ceny wydatków zużycia indywidualnego 3,1% rok do roku w kwietniu powyżej 2,9% w prognozach przygotowanych przez Investing.com i 1,9% podczas poprzedniej sesji.

Wskaźnik był również powyżej 2% celów Fed i opublikował swój największy roczny zysk od 1992 r. Ze względu na odzysk krajowy z Covid-19 i różnych zakłóceń dostaw.

“Jeśli widzimy inflację konsekwentnie uderzając powyżej 2%, co mogłoby wywierać ciśnienie w górę na wynagrodzenia. Istnieje inflacja ryzyka trendy wyższa niż oczekiwano” – powiedział Masafumi Yamamoto, główny strateg walutowy w Mizuho Securities, powiedział Reuters. Jednakże

, inwestorzy powszechnie oczekują, że Fed zachowuje swoją obecną gołębiastą politykę pieniężną na kilka miesięcy, prawdopodobnie do końca 2021.

10-letniego benchmarku Substance Treasuries spadł do 1,581%, drugi miesiąc spadku Podążając za wzrostem wcześniej w 2021 r. Ze względu na obawy inflacyjne. Tymczasem

Tymczasem urzędnicy Kluczowi, w tym wiceprzewodniczący Fed Richard Clarida, powiedział ostatnio Że Fed może rozpocząć zwężanie rozmów, jeśli inflacja będzie dalej gromadzić.

inwestorów oczekuje teraz dalszych danych ekonomicznych USA, w tym płac bezrobotnych i stopy bezrobocia, należne w piątek, w celu oceny ożywienia gospodarczego.

.