Dollar w dół, jen blisko siedmiu tygodnia wysoko jak Omicron kontynuuje rozprzestrzenianie się przez Investing.com

Dollar w dół, jen blisko siedmiu tygodnia wysoko jak Omicron kontynuuje rozprzestrzenianie się przez Investing.com

Dollar w dół, jen blisko siedmiu tygodnia wysoko jak Omicron kontynuuje rozprzestrzenianie się przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w czwartek rano w Azji, podczas gdy jen, aktywa broń bezpieczno, pozostała blisko siedmiotygodniowej wysokości. Południowoafrykański Rand i inne ryzykowne waluty były również dotknięte obawami w ramach nowego wariantu COVID-19 OMICRON i jego szybkiego rozprzestrzeniania się globalnego.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut w dół 0,06% do 95,968 do 11:03 PM ET (4:03 AM GMT). Wskaźnik skonsolidowany w środku jego przedziału w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po pierwszym stopniu wznoszący się do 96.938 po raz pierwszy od 20 lipca 2020 w tym okresie.

Para USD / JPY wzrosła o 0,28% do 113,07.

Para AUD / USD Obrotowa o 0,15% do 0,7115, a para NZD / USD wynosiła 0,23% do 0,6823.

Para USD / CNY w górę 0,03% do 6.3693 i para GBP / USD obróciła się o 0,16% do 1,3298.

Dolar pozostał zamknięty do wtorkowego niska 112.535 przeciwko jeniu, poziom nie widziany od 4 października

rynków zostały zakorzenione przez wiadomości, że Omicron może być bardziej zaraźliwych niż poprzednie warianty, które wskazywały na powrót do banków podróży i blokad, które mogą mieć wpływ na ożywienie gospodarcze. U. W międzyczasie

Tymczasem liczba przypadków Omicron w Republice Południowej Afryki, gdzie wariant został odkryty cztery tygodnie temu, podwojone od wtorku do środy.

Pomimo niepewności otaczającej Omicron i jego wpływ, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powtórzył swoje stanowisko, że Fed będzie rozważyć przyspieszenie zasobów, kiedy Spotyka się od 14 grudnia do 15. Może to również oznaczać szybciej niż oczekiwana podwyżka stóp procentowych.

“Jeśli nic innego, powtórne świadectwo Powella mówi, że nie jest w najmniejszym nieszczęśliwych o tym, jak rynki interpretowały to, co powiedział wcześniej” National Australia Bank (OTC: Nabzy) Głowa FX Strategy Ray Atrill powiedział w notatce.

“Prawda jest mniej niż tydzień do dwudziestych czasowych, że każdy, kto warta słuchania, epidemiologów, nie analityków rynku, powiedzmy, że konieczne jest, aby poinformowany wyrok może być złożony z szacunkiem zarówno z powodu powagi tego wariantu CoVID-19 i skuteczności istniejących szczepionek, “dodana uwaga.