Dollar Up, Yen Down Over Surprise Japan Wybór wynik przez Investing.com

Dollar Up, Yen Down Over Surprise Japan Wybór wynik przez Investing.com

Dollar Up, Yen Down Over Surprise Japan Wybór wynik przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł w poniedziałek rano w Azji, pozostając w pobliżu wysokości dwóch i pół tygodnia. Zwiększenie inflacji w USA, które wzmocniły sprawę do wcześniejszych podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej Rezerwy Federalnej dał w walucie USA.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut w górę 0,08% do 94,195 do 12:34 am Et (4:34 AM GMT). Indeks pozostał w pobliżu piątego piku z 94.302, poziom nie trafiony od 13 października 13.

Para USD / JPY wzrosła o 0,24% do 114,28.

Para AUD / USD wynosiła 0,27% do 0,7501, podczas gdy para NZD / USD w górę 0,05% do 0,7168.

Para USD / CNY w dół 0,01% do 6,4046, z wskaźnikiem Chin Caixin Management Managers Indeks (PMI) na październik do 50.6. Produkcja i nieprodukcja PMIS, wydała dzień wcześniej odpowiednio na 49.2 i 52.4.

Para GBP / USD obramowana 0,11% do 1,3676.

Dolar zbliżył się również do jednego i pół tygodnia wysoko do jenów po japońskim premiera Fumio Kishida rządzącej Liberalnej Partii Demokratycznej odbyła swoją silną większość w niedzielne wybory parlamentarne w ruchu niespodzianki. Zmniejsza to niepewność polityczną w kraju i pozwala Kiszida nacisnąć do przodu z bodziecem.

“Redukcja niepewności politycznej odgrywa dziś rano z lekką słabością jenną dziś rano. Większy kierowca kierunku dolarowo-jenów pozostaje Fed,” Barclays (Lon: BarC) Senior FX Strategist Shinichiro Kadota powiedział Reuters.

danych Wydany w piątek pokazał, że wskaźnik cen osób osobistych indywidualni z konsumpcji wskaźniku wynosiła 4,4 rok do roku, przy jednoczesnym wzroście o 0,3% miesiąca miesiąc, we wrześniu. Korzystna środki inflacji Fed kontynuował bieg inflacji na poziomach nie widzianych od 30 lat i zestalili oczekiwania rynkowe na podwyżkę stóp procentowych około 2022 roku.

Po zwolnieniu danych, kontrakty terminowe na stawce funduszy Fed, które śledzą oczekiwania krótkoterminowe, wycenione w 90% szans na dokręcenie czwartego punktu do zaostrzenia do 2022 czerwca, faktoring w innym wzroście stawki do grudnia.

Fed jest powszechnie oczekiwany, aby ogłosić, że rozpocznie aktywa zwężające się, gdy osiągnęła decyzję o polityce w środę. Rezerwowy bank Australii przekazuje swoją decyzję polityczną we wtorek, z Bankiem Anglii w czwartek.

.