Dollar Up, RBA utrzymuje stopę procentową niezmienioną w najnowszej decyzji politycznej przez Investing.com

Dollar Up, RBA utrzymuje stopę procentową niezmienioną w najnowszej decyzji politycznej przez Investing.com

Dollar Up, RBA utrzymuje stopę procentową niezmienioną w najnowszej decyzji politycznej przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł we wtorek rano w Azji, pozostając poniżej najnowszych wysokości jako Bank Rezerwowy Australii (RBA) prowadził kluczowych banków centralnych w przekazaniu ich decyzji polityki.

Indeks dolara USA, który śledzi, że Greenback przed koszem innych walut z 0,04% do 93,918 przez 11:50 PM ET (3:50 AM GMT).

Para USD / JPY w dół 0,05% do 113,92.

Para AUD / USD wynosiła 0,31% do 0,7501, a para NZD / USD w dół 0,10% do 0,7174.

Para USD / CNY w górę 0,05% do 6,4005, podczas gdy para GBP / USD obróciła się o 0,16% do 1,3651.

RBA utrzymywał listopadową stopę procentową niezmienioną na poziomie 0,10%, jak wprowadziła decyzję polityczną wcześniej w dniu. Decyzja przychodzi, ponieważ bank centralny nie obronę celu plonów, ponieważ obligacje sprzedawane przez ostatnie sesje, A rezerwowy bank Nowej Zelandii prawdopodobnie śledzi ruchy odpowiednika antypodego w kolejnej decyzji politycznej.

Inne banki centralne mogłyby zabrać swoje wskazówki od decyzji RBA, z Rezerwy Federalnej USA i Banku Anglii przekazając ich decyzje polityczne w środę i czwartek odpowiednio. Wszystkie trzy stają się ze wspólnym dylematem zastępstwa inflacji.

“Słoń w pomieszczeniu jest nagłówek i podstawowa inflacja, które są wyższe niż (Fed) przewidywano. Spodziewamy się, że karmią stwierdzenie, że jest gotowy do działania zdecydowanie, jeśli inflacja nie porusza się w kierunku poziomu docelowego, gdy aktywnie przychylają się , ale nadal oczekuje, że inflacja spadnie jako łańcucha ograniczenia dostaw, “Karta standardowa (OTC: SCBFF) głowa G10 FX Steve Englander powiedziała Reuters.

“Uważamy, że inwestorzy zobaczą to jako postępującym czasem podwyżek prędkości fed. Spodziewamy się również rynków FX do reagowania na dorozumiany Karmione zagrożenie stawkami przenoszącymi zero, ale zniżka optymizm inflacji. Dotuje to do dodatnich dolarów kombinacji wyższych stawek rzeczywistych i zwiększonych pozycji ryzyka “

Tymczasem pozycjonowanie handlowców wskazuje na zakłady na wyższe stawki, jak spekulanci tłum w krótkim jedzeniu.

” To zakład Ta trendy stóp procentowych będą nadal poruszać się przeciwko jenom, gdy wznoszą się gdzie indziej, zwłaszcza w USA, “Societe Generale (OTC: Sclly) Strategiist Jackes opowiedzieli Reuters.

” Innymi słowy, istnieje większość, która uważa, że ​​bond sprzedaż -Off jeszcze się nie skończył. Jest również, w mniejszym stopniu zakład, który sentyment może przetrwać doświadczenie. “