Dollar Up, pozostaje w pobliżu prawie dziesięciu miesięcy z powodu awersji do ryzyka przez Investing.com

Dollar Up, pozostaje w pobliżu prawie dziesięciu miesięcy z powodu awersji do ryzyka przez Investing.com

Dollar Up, pozostaje w pobliżu prawie dziesięciu miesięcy z powodu awersji do ryzyka przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł w piątek rano w Azji, pozostając w pobliżu dziewięć i pół miesiąca wysoki, ponieważ trwałe obawy Covid-19 nadal dają aktywnie safe-haven.

Indeks dolara USA, który śledzi, że Greenback przed koszem innych walut z 0,01% do 93,602 do 10:33 PM ET (10:33 GMT).

Para USD / JPY w górę 0,01% do 109,73.

Para AUD / USD Opadła do 0,17% do 0,7134 i para NZD / USD wynosiła 0,29% do 0,6882.

USD / CNY para obramowania o 0,14% do 6,5032. Bank China Ludowy wydali najnowszą stawkę pożyczki (LPR) wcześniej w dniu, z rocznym pozostaniem LPR niezmienionym na poziomie 3,85%, a pięcioletnie LPR w wysokości 4,65%.

Para GBP / USD w dół 0,10% do 1,3624.

Minutes od ostatniej rezerwy federalnej USA Spotkanie, które zasugerowało, że zwężający się atut może rozpocząć się jak najszybciej 2021 r., Również nadal daje zwiększanie waluty USA. Inwestorzy będą teraz spojrzeć na sympozjum Fed’s Jackson Hole, odbywające się od 26 sierpnia do 28, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących tętniczego aktywów i harmonogramu wędrówki.

Jednak COVID-19 i jego napięcie delta kontynuują nieustanne kleszcza w górę, z raportami U.S. Większość zgonów od lutego 2021.

Waluty Równozęwerdowe również poniosły straty, z australijskich i Nowej Zelandii dolarów pozostałych w pobliżu dziewięciu miesięcy.

“Niechęć na ryzyko w powietrzu porusza się Greenback, z walutami pro-wzrostu noszącemu Brunt of IT” National Australia Bank (OTC: Nabzy) Strategiist Rodrigo Catril powiedział w notatce.

Dolar australijski spadł o 3% w ciągu tygodnia i był na dobrej drodze na najgorsze wyniki od 20 września 2020 r. Jak największą część kraju pozostaje pod blokadą, aby ograniczyć najnowszą epidemię Covid-19.

W całym Morzu Tasmana, Nowa Zelandia Dollar zatopiła 2,9% na tydzień, także jego najniższy poziom od 2020 r., A jako bank rezerwowy Nowej Zelandii opóźnił turystyczny wpływ na stopę procentową, która wcześniej przekazała swoją decyzję polityczną w tygodniu . Kraj pozostaje pod blokadą, ponieważ zajmuje się własnym wybuchem Covid-19.

.