Dollar up o przewidywaniu podwyżki stóp procentowych za inwestycje

Dollar up o przewidywaniu podwyżki stóp procentowych za inwestycje

Dollar up o przewidywaniu podwyżki stóp procentowych za inwestycje

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł we wtorek rano w Azji, ponieważ oczekiwania stóp procentowych podwyżek z Rezerwy Federalnej USA i obawy o wzrost wariantu Omicron Covid-19.

Indeks dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut o 0,12% do 96,390 USD do 12:05 AM ET (5:05 am GMT).

Para USD / JPY w górę 0,02% do 113,59.

Para AUD / USD spadła o 0,34% do 0,7104, a para NZD / USD obramowana o 0,14% do 0,6744.

Para USD / CNY w górę 0,04% do 6,3653 i para GBP / USD obróciła się 0,11% do 1.3202.

Fed, Europejski Bank Centralny, Bank Anglii, a Bank of Japan, należą do około 20 banków centralnych przekazujących swoje decyzje dotyczące polityki w tym tygodniu.

Fed rozpocznie swoje dwudniowe spotkanie polityki pieniężnej Później w dzień i przekazuje decyzję polityczną w środę. Oczekuje się, że bank centralny przyspieszy swój program, a inwestorzy będą szukać wskazówek dotyczących wyczerpania stóp procentowych w 2022.

inwestorów przewiduje obecnie podwyżkę stóp procentowych do czerwca w 2022 r., Z inną wędrówką już w listopadzie tego roku.

“, który pozostawia bardzo wysoki pas, aby Fed dostarczył” Hawki Surprise “,” Analitycy Westpac powiedzieli w notatce.

“, ale nawet jeśli Fed zaledwie pasuje do podwyższonych oczekiwań, są one nadal ulice przed EBC, Kto poszukuje sposobów na utrzymanie zakwaterowania “po jego pandemiczny program zakupu awaryjnego (Pepp) jest spowodowany końcem w marcu 2022 r. Uwaga dodana.

Europejski Bank Centralny i Bank Anglii przekazają swoje decyzje polityczne w czwartek, a Bank Japonii przekazuje jej dzień później.

. Oczekuje się, że Europejski Bank Centralny potwierdzi swoje wyjście z 3,85 biliona EUR ($ 2,08 biliona) Pandemiczny schemat bodziec w nagłych wypadkach w marcu 2022 r. Podczas spotkania. W międzyczasie

Tymczasem z U.K. Zgłaszanie pierwszej śmierci związanej z obudową Omicrona według premiera Borisa Johnsona, prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych z Banku Anglii zmniejsza się. W Azji Pacific Chiny zgłosiły swój pierwszy importowany przypadek infekcji Omicron.

W Cryptonrenies, Bitcoin wzrosła około 1%, aby wspiąć się z poniedziałku niski 4 45,750 $.

.