Dollar Up, Inwestorzy spojrzeć na dane inflacyjne USA dla wskazówek Hike He Fed Investing.com

Dollar Up, Inwestorzy spojrzeć na dane inflacyjne USA dla wskazówek Hike He Fed Investing.com

Dollar Up, Inwestorzy spojrzeć na dane inflacyjne USA dla wskazówek Hike He Fed Investing.com

© Reuters

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł w poniedziałek rano w Azji, rozpoczynając tydzień silny, ponieważ inwestorzy zakłada dane inflacyjne i pozory z kilku Urzędników Rezerwy Federalnej U.

Futures wskaźnika dolara USA, które śledzą Greenback przed koszem innych walut obrzeżonych o 0,19% do 95,905 do 11:22 PM ET (4:22 AM GMT).

Para USD / JPY wzrosła o 0,23% do 115,81. Japońskie rynki były zamknięte na wakacje.

Para AUD / USD wynosiła 0,27% do 0,7198, podczas gdy para NZD / USD w dół 0,07% do 0,6775.

Para USD / CNY w dół 0,06% do 6.3738, z indeksami cen konsumpcyjnych i producentów Chin w środę.

Para USD / GBP w górę 0,02% do 1,3588.

Atlanta Fed Prezydent Raphael Bostic, Miasto Fed Prezydent Ester George, St. Louis Fed Prezydent Jamesa Bullard, Richmond Fed Prezydent Thomas Barkin, Filadelfia Fed Prezydent Patryka Harker, Chicago Fed Prezydent Karola Evans, a prezydent New York Fed Prezydent John Williams będzie mówił przez cały tydzień.

Przewodniczący Fed Herome Powell i Governor Lael Baysaard odbędzie się również oddzielnie zeznawanie przed komisjami Senatu w tym tygodniu dotyczących ich nominacji, odpowiednio jako Krzesło Fed i Wiceprzewodniczącego.

Dolar spotkał się z jakąś sprzedażą po słabszych niż oczekiwano sprawozdania z pracy U.S. za grudzień, w tym płaca niemorologiczne, wyciskane inwestorzy z długich pozycji dolarowych. Inwestorzy oczekują teraz dane inflacyjne, w tym wskaźnik cen konsumpcyjnych, później w tygodniu.

“Wskaźnik dolara może odzyskać niektóre z piątego strat w tym tygodniu na prawdopodobnym jastrzębiem komentarzu Powella i rosnącego inflacji USA,” Scotiabank FX Strategist Qi Gao powiedział Reuters.

. Jednak Greenback prawdopodobnie wyczerpałby się z Steam ostatecznie, a wskaźnik indeksu w kierunku 94 raz na rynek pieniężnych w pełni ceny w podwyżce Fed w marcu 2022 r., Dodał.

na Atlantyku funt był również nieco słabszy w dolara. Jednak przeszedł na zakłady, że Bank of England (Boe) prawdopodobnie podwyżka jego stawek w kroku z Fed.

analityków MUFG Liczba inwestorów są zbyt jastrzębią na ich oczekiwania dla Boe, ale wierzą, że funt będzie w stanie utrzymać własną.

“Nadal oczekujemy dwóch podwyżek stawek przez BOE, który powinien utrzymywać EUR / GBP w skromnej presji w dół, co spowoduje awansowanie GBP / USD na poziomie 1,4000”, powiedzieli w notatce Outlook.

Nadmięgi Rosji nad Ukrainą są również na radarach inwestorów, z mało prawdopodobne, aby porozmawiać w kompromisie, a konfrontacja zbrojna.

.