Dollar Up, Investors Digest Hawkish Fed minut przez Investing.com

Dollar Up, Investors Digest Hawkish Fed minut przez Investing.com

Dollar Up, Investors Digest Hawkish Fed minut przez Investing.com

© Reuters

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w czwartek rano w Azji, pozostając w pobliżu pięcioletniego wysoko do jena, jak inwestorzy strawili jastrzębski ton w minutach z najnowszych spotkania Rezerwy Federalnej USA.

Indeks dolara USA, który śledził Greenback przed koszem innych walut w górę 0,01% do 96,188 do 11:05 ET (4:04 AM GMT).

Para USD / JPY obniżona 0,20% do 115,87.

Para AUD / USD wynosiła 0,45% do 0,7187, a para NZD / USD wynosiła 0,38% do 0,6766.

Para USD / CNY wzrosła o 0,29% do 6.3738, z chińskimi danymi opublikowanymi wcześniej w dniu pokazującym, że Indeks Menedżerów Caixin Services Services (PMI) wynosił 53,1 w grudniu.

Para GBP / USD obniżona 0,14% do 1,3535.

Dolar był niewielki zmieniony przeciwko jenom, od środy, kiedy zebrał się z powrotem w stronę wtorki o wysokości 116,355.

Tymczasem w minutach z jego grudniowego spotkania, wydany w środę, Fed powiedział, że “bardzo napięty” rynek pracy USA może uzasadniać szybciej niż oczekiwano podwyżki stóp procentowych do ograniczenia wysokiej inflacji. Futures na stawce funduszy federalnej były szybkie do ceny w około 80% szans na wycieczkę pierwszego stopnia procentowego na spotkanie 2022 marca.

Pięcioletnich rentowności Skarbu Państwa, które są szczególnie wrażliwe na oczekiwania stopy procentowej, wspiął się do prawie dwuletniej wysokości.

inwestorów strawiono również wtorkowej zmiany zatrudnienia ADP, co było znacznie wyższe niż oczekiwane 807 000 w grudniu. Raport z pracy USA, w tym płaca niemorologiczne, jest należny w piątek.

“z kursami na podwyżkę stawki w marcu 2022 r. Powstanie i zagrożenie QT w tym roku, USD powinno zachować sprężystą formę”, napisali analitycy TD Securities w raporcie.

. “To powinno opuścić USD / JPY wspierany w czasie, choć uważamy, że bardzo jastrzębia karmiona może spowodować pewne krótkoterminowe niestrawność na rynki ryzyka”.

Pomimo jastrzębskiego stanowiska podjętego przez Fed W ostatnich miesiącach, zyski dolara mieli, ponieważ trafiły na 16-miesięczną wysokość 96,938 roku pod koniec 2021 r.

“Dynamika trendu i pędu nadal sprzyjają dolara, ale ceny Muszę przebijać wysokie kwartał 2021 wysokości, aby zatwierdzić utwory w większości przypadków, “Strateg RBC George Davis powiedział w raporcie, wskazując na euro, funt i w szczególności dolara australijskiego. Euro handlowałem o wartości 1.1310 USD.