Dollar Up, Euro Falls jako liczba europejskich przypadków Covid-19 wznosi się przez Investing.com

Dollar Up, Euro Falls jako liczba europejskich przypadków Covid-19 wznosi się przez Investing.com

Dollar Up, Euro Falls jako liczba europejskich przypadków Covid-19 wznosi się przez Investing.com

© Reuters

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł w poniedziałek rano w Azji, pozostając w pobliżu 16-miesięcznego wysokości w stosunku do euro. Obawy dotyczące rosnącej liczby przypadków COVID-19 w Europie również widzieli inwestorów zwracają się w kierunku waluty Safe-Haven U.S.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut obrzeżowych o 0,15% do 96,175 do 10:37 ET (3:37 AM GMT). Pozostał blisko 16-miesięcznego wysokości 96,266 w ciągu poprzedniego tygodnia.

Para USD / JPY obramowana 0,17% do 114,18.

Para AUD / USD wynosiła 0,10% do 0,7242, podczas gdy para NZD / USD wynosiła 0,31% do 0,6988. Rezerwowy Bank Nowej Zelandii przekazuje swoją decyzję polityczną w środę.

Para USD / CNY w dół 0,03% do 6.3845 i para GBP / USD obróciła się o 0,15% do 1,3432.

Bullish Comence z USA Federal Urzędnicy rezerwowali również zwiększali walutę USA. Fed Vice Przewodniczący Richard Clarida i Gubernator Christopher Waller w piątek sugerował, że szybsze zwężanie aktywów może być odpowiednie, ponieważ wyzdrowienie gospodarcze przyspieszenia i wzrasta inflacja. Może to również oznaczać wcześniejsze wycieczki stóp procentowych.

Euro wynosiła 0,23% do 1,1274 USD. “EUR-USD był w swobodnym spadku i najprawdopodobniej otrzyma udział w Udział Lwa od klientów poszukujących grę na rosnących ograniczeń i napięć w całej Europie” Pepperstone szef badań Chris Weston powiedział w notatce.

“na pęd, zwolenników trendów i handlowców taktycznych, krótki EUR pozostaje tutaj atrakcyjny”.

Obowiązki przypadków COVID-19 spowodowało pełną blokadę w Austrii, która zaczyna się w poniedziałek. Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zwany sytuacją w kraju w nagłych wypadkach, dodając same szczepienia, nie zmniejszy liczb.

. Ryzykierski dolar australijski wcześniej poślizgnął się tak niski jak 0,72285 USD, w pobliżu 6 października. “Oczekujemy, że AUD pozostanie ciężko w najbliższym okresie, a dip 0,70 $ jest możliwy”, “z ożywieniem gospodarczym w Chinach spowalniając i rezerwowy bank Australii Gospodarna Policy Policy Klatging w walucie, Commonwealth Bank of Australia Strategist Joseph Capurso powiedział w raporcie.

Tymczasem “USD może przedłużyć swój ostatni wiecu w tym tygodniu i ustawić świeży 2021 wysokości … Kolejna runda silnej inflacji USA może jeszcze dalej napędzać wyceny rynku podwyżek prędkości Fed i USD”, dodał raport.

.