Dollar Up, Euro w pobliżu miesiąca wysoko nad Ukraina Optymizm wojny przez Investing.com

A06424fe5bdeddf7a4917ca8a49bd9fd

Dollar Up, Euro w pobliżu miesiąca wysoko nad Ukraina Optymizm wojny przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w czwartek rano w Azji. Euro odbyła się w miesiąc wysoki w stosunku do dolara, po rajdurze na nadziei, że wojna na Ukrainie może wejść w nową fazę de-eskalującą. Japoński jen został ustawiony na najgorszy miesiąc od listopada 2016 r.

Indeks dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut obrzeżonych 0,12% do 97,990 do 12:08 ET (4:08 am GMT).

Para USD / JPY wzrosła o 0,39% do 122,28.

Para AUD / USD wynosiła 0,29% do 0,7488, a para NZD / USD wynosiła 0,24% do 0,6958.

Para USD / CNY w górę 0,03% do 6.3493. Dane wydane wcześniej w dniu wykazały, że wskaźnik menedżerów zakupów w Chinach (PMI) wynosił 49.5, podczas gdy nieprodukcja PMI wynosiła 48,4, w marcu 2022 r. PMI Caixin PMI jest należny w piątek.

. Para GBP / USD obniżona 0,10% do 1,3117.

Europejska Jednolita waluta wynosiła 1,1175 USD, trzymając najwyższą w miesiącu i zyskał 1,7% w tej dziedzinie do tej pory.

“Euro jest jednym z największych zwycięzców w przeszłych sesjach, część z tego odzwierciedla pozytywne wiadomości o napięciach Rosji,” Commonwealth Bank Australii) (CBA) FX Strategist Carol Kong powiedział Reuters.

zysków o długiej euro byłoby zależne od dalszych rozwoju na Ukrainie, dodała.

Był trochę przełomu w rozmowach pokojowych między Ukrainą a Rosją, która rozpoczęła wcześniej w tygodniu. Rosja powiedziała, że ​​ograniczy operacje w pobliżu ukraińskiej stolicy Kijów i północnego miasta Czerniusza, trochę ponad miesiąc, ponieważ najechał Ukrainę 24 lutego. Jednak zobowiązanie spotkało się z sceptycyzmem z Ukrainy i Sojuszników Zachodnich, którzy widzą go jako Ploy do cięcia strat i przygotować się do innych ataki.

siły ukraińskiej przygotowują się do nowych rosyjskich ataków na wschodzie kraju, ukraiński prezydent Volodymyr Zelenskiy powiedział w czwartek.

Zyski Euro, a także krótkie odzyskanie walut Cen i wzmocnienia walut towarowych, takich jak dolar kanadyjski, oznaczało, że indeks dolara spadł na najniższy poziom za trzy tygodnie na noc. Jednak jen wznowił swój spadek w czwartek, z dolarem zdobywającym 0,5% aż do 122,45 jena.

Waluta japońska gwałtownie spadła w marcu, spadając do najniższego od listopada 2015 r. W poniedziałek, przed odzyskaniem nieznacznie w ciągu następnych dni.

Bank interwencji Japonii, aby zapobiec wzrostowi obligacji rządowej z rosnącego zbyt wysoka, jest w surowym kontraście do podejścia Rezerwy Federalnej USA. Japonii dovise podejście ustanowił jen na trendzie spadkowym i jest ustawiony na jego najgorszy miesiąc od listopada 2016 r. Czwartek Ruchy w japońskich aktywach prawdopodobnie będą zmienne, ponieważ jest to koniec roku obrotowego kraju, zauważył Kong CBA.

w rynkach kryptospracujących, Bitcoin sprzedał się w wysokości 47.240 USD, w pobliżu jego rąk o wysokości 48.234 USD na początku w ciągu tygodnia.

.