Dollar Up, ale w pobliżu miesiąca niski po decyzji polityki EBC wzmacnia euro przez Investing.com

Dollar Up, ale w pobliżu miesiąca niski po decyzji polityki EBC wzmacnia euro przez Investing.com

Dollar Up, ale w pobliżu miesiąca niski po decyzji polityki EBC wzmacnia euro przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w piątek rano w Azji, ale pozostał blisko jego najsłabszego poziomu za miesiąc. Silniejszy euro, jak inwestorzy obstawiają się na wcześniejsze europejskie podwyżki stóp procentowych, przyniósł zyski w walucie USA.

Indeks dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut w górę 0,07% do 93,388 do 12:16 AM ET (4:16 AM GMT).

Para USD / JPY w górę 0,07% do 113,64. Japońskie dane opublikowane wcześniej w dniu wykazały, że wskaźnik cen Cena Codziennego Tokyo (CPI) wzrosła o 0,1% rok do roku, podczas gdy Tokyo CPI ex żywność i energia zakontraktowała 0,2% miesiąca miesiąca w październiku. Produkcja przemysłowa zakontraktowała 5,4% miesiąca miesiąc, wskaźnik zadań / aplikacji wynosił 1,16 i stopa bezrobocia o 2,8% we wrześniu.

Para AUD / USD Obrotowa o 0,11% do 0,7552. Australijska sprzedaż detaliczna stała się lepsza niż oczekiwana 1,3% miesiąca miesiąca, podczas gdy kredyt prywatny rósł 0,6% miesiąc miesięczny we wrześniu. Indeks cen producentów wzrosła o 1,1% kwartału kwartału i 2,9% rok do roku w trzecim kwartale 2021 r.

para NZD / USD obniżona 0,15% do 0,7188. Para USD / CNY w dół 0,01% do 6,3910, podczas gdy para GBP / USD w górę 0,07% do 1,3798.

Euro był w dużej mierze płaski o wartości 1,16855 USD po pierwszym wspinaniu się do 1,1692 USD po raz pierwszy od dnia 28 w dniach 28 podczas poprzedniej sesji. Europejski Bank Centralny (EBC) przekazał swoją decyzję polityczną w czwartek, z uwagami prezydenta Chrizyjczyków Lagarda interpretowanych przez niektórych, jak nie idzie wystarczająco daleko w potwierdzaniu gołębionego stanowiska banku centralnego.

Lagarde’s “Pushback nie był wystarczająco silny”, otwierając drogę do euro do przetestowania 1,1680 USD w najbliższej kadencji, zastrzeżono strategowie papierów wartościowych TD w notatce. Jednak “ekstrapolowanie siły euro poza tym wydaje się Duża poprosi o tydzień przed spotkaniem Rezerwy Federalnej USA, w której zostanie ogłoszona zaślepienie się, “dodana uwaga.

Rynki walutowe widziały duże ruchy jako banki centralne, w tym Bank of Kanady i Bank of Japan, przekazały politykę decyzje wcześniej w tygodniu. Tymczasem Rezerwowy Bank Australii w czwartek odmówił zakupu obligacji rządowej w sercu jego programu bodźców i kontynuowała stanowisko w piątek.

Fed i Bank of England (Boe) dąży Ich decyzje polityczne w następnym tygodniu. Podczas gdy Fed ma rozpocząć zasób zwężający się od listopada, oczekuje się, że Boe ogłosi podwyżkę stóp procentowych.