Dollar Up, ale blisko jednego tygodnia, jak Covid-19 dotyczy łatwo przez Investing.com

Dollar Up, ale blisko jednego tygodnia, jak Covid-19 dotyczy łatwo przez Investing.com

Dollar Up, ale blisko jednego tygodnia, jak Covid-19 dotyczy łatwo przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł w czwartek rano w Azji, ale pozostał blisko tygodniowo nisko, jak dotyczy wpływu na wpływ na globalny ożywienie gospodarcze. Inwestorzy czekają również na Sympozjum Hole Hole Reserve Rezerwy w USA dla wskazówek na temat oś czasu zwężania aktywów.

Wskaźnik dolara USA, który śledził Greenback przed koszem innych walut w górę 0,08% do 92.903 do 23:00 ET (3 AM GMT).

Para USD / JPY była stabilna przy 110.

para AUD / USD opadła w dół 0,13% do 0,7264, a para NZD / USD obróciła się 0,17% do 0,6960.

Para USD / CNY w górę 0,08% do 6,4809, podczas gdy para GBP / USD w dół 0,03% do 1,3755.

Pełna zgoda FDA Pfizer (NYSE: PFE) Inc / Biontech SE Covid-19 szczepionka wcześniej w ciągu tygodnia, co mogłoby zwiększyć stawki szczepień U.S. Sentyment inwestorskich. Moderna (NASDAQ: MRNA) Inc może być obok o otrzymaniu pełnej zgody, która może się zdarzyć w ciągu kilku tygodni.

Fed’s Jackson Hole Sympozjum otworzy się później w ciągu dnia, z przewodniczącym Fed Jerome Powell z powodu mówienia w piątek. Sygnały, które Fed rozpocznie zwężanie aktywów w promieniu 2021 r. Zostawę walutę amerykańską do dziewięciu i pół miesięcy wysokości 93,734 w ciągu poprzedniego tygodnia, ale pozostaje widząc, czy bank centralny zapewni osi czasu dla aktywów Podwyżki zwężania i stopy procentowej.

w Azji Pacyfiku, Korea Południowa stała się pierwszą główną gospodarką azjatycką do wędrówek stóp procentowych od rozpoczęcia Covid-19. Bank of Korea Oprocentowanie za sierpnia, przekazany wcześniej w dniu, wynosi 0,75%, o 25 punktów bazowych z poprzedniego 0,5% iw oczekiwań.

Niektórzy inwestorzy pozostają optymistycznie o dolarze, ponieważ nakarmiony zasobem zwężającym się również porusza się w kierunku stania się rzeczywistością Jeśli jest opóźnione przez niepewność CoIVD-19.

“Chociaż byłoby to negatywny czynnik dolarowy z jednej strony, obawy Delta Covid-19 może jednocześnie zwiększyć apelowanie bezpiecznego przodu na dolara”, powiedział Rabobank Strategist Jane Foley w notatce.

“na równowadze, podczas gdy pullbacks prawdopodobnie będą równoległe na kurs, widzimy zakres euro / dolara, aby udać się do 1,16 USD na sześciomiesięczny widok,” dodana uwaga. Dolar wynosił 11765 USD w kierunku 1,1765 USD w stosunku do Euro w czwartek Niewiele się zmienił po upadku na jeden tydzień niski w wysokości 1,1775 USD dziennie.