Dollar Rebounds po Fed ogłasza zwężanie; Bank of England spotyka się przez Investing.com

Dollar Rebounds po Fed ogłasza zwężanie; Bank of England spotyka się przez Investing.com

Dollar Rebounds po Fed ogłasza zwężanie; Bank of England spotyka się przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – Dolar obrotował wyższy czwartek, odbijając się z strat poprzedniej sesji po tym, jak Rezerka Federalna powiedziała, że ​​nie ma pośpiechu w celu podniesienia stóp procentowych po zaczęciu zwężania programu kupującego.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,2% wyższej w 94.088, wspinaczka po środy blisko 0,3% spadku.

Dodatkowo, EUR / USD spadł o 0,3% do 1,1577, rezygnację z środkowych zysków, podczas gdy USD / JPY wzrosła o 0,2% do 114,25, niedaleko z wieloletnim wysokości 114,69 w zeszłym miesiącu.

Fed ogłosił późną środę, że zmniejszyłoby to miesięczny program bondera miesięcznego o 150 miliardów dolarów początkowo, jako powszechnie oczekiwano, ale przewodniczący Jerome Powell powiedział, że amerykański bank centralny byłby “pacjentem” w podejmowaniu decyzji, kiedy podnieść swoje benchmarku na noc stawka od poziomu zerowego.

Dolar osłabił środę z handlowcami oceniających komentarze Powella jako gołębi, biorąc pod uwagę, że inflacja stoi obecnie na poziomie 30-letnim. Jednak od tego czasu odbił się.

“Fakt, że dolar kontynuuje handel w pobliżu jego niedawnych wysokości przeciwko EUR, a JPY powinien być przypomnieniem, że: a) EUR i JPY wyglądają lepsze waluty finansowania niż dolara i (b), że Fed zwolnił pistolet wyjściowy Normalizacja polityki, ostatecznie ściślejsza płynność dolara, wyższe wskaźniki amerykańskie i co powinno być silniejszym dolara, “wspomniany analityk w ing, w notatce.

gdzie indziej, GBP / USD spadła o 0,2% do 1,3657, z jego tygodnia High of 1.3698 hit wcześniej W czwartek, ponieważ handlowcy umieścili na bank w Anglii Spotkanie polityki później w sesji.

rynki wyceniają wraz ze stawką z brytyjskiego banku centralnego z tyłu zastępczej inflacji, która byłaby pierwszoczniową podwyżką od głównego na świecie Od samego początku banki centralne pandemii Covid-19. Powiedział, że decyzja może być bliską rozmową, ponieważ wzrost gospodarczy zaczyna powolny.

“GBP poprawił już w tym tygodniu i podejrzewamy, że może być trochę dalej, jeśli pojawi się, że gubernator Bailey nie ma co najmniej 8 z dziewięciu członków MPC z nim w głosowaniu na podwyżkę stawki 15 pb,” Dodano ing.

USD / PLN sprzedawany 0,5% wyższy na poziomie 3,9608 i EUR / PLN uzyskał również 0,1% przy 4,5835 r. Dzień, po którym Bank Centralny Polski podniósł kluczową stopę procentową o trzy czwarte punktu procentowego, więcej niż oczekiwano, próbować walki wzrosła inflacja.

USD / CZK wzrosła o 0,3% do 22.0000, podczas gdy EUR / CZK spadł o 0,1% do 25.4570 przed posiedzeniem czeskiego banku narodowego, który ma doprowadzić do kolejnej wędrówki stawki.

Bank centralny dostarczył 75-podstawowy -Point Hike we wrześniu, jego największy od 1997 r., Aby zwalczać szybki wzrost cen i oczekuje się, że coś dostarczy Podobnie w czwartek.

.