Dollar Nekrolog przedwczesne jako podstawy z powrotem w Vogue, BofA mówi przez Investing.com

Dollar Nekrolog przedwczesne jako podstawy z powrotem w Vogue, BofA mówi przez Investing.com

Dollar Nekrolog przedwczesne jako podstawy z powrotem w Vogue, BofA mówi przez Investing.com

© Reuters.

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Dolar nie ma wielu zwolenników na ulicy, ale Bank of America (NYSE: BAC) uważa, że powrót do skupienia się na podstawach, w tym wzrost rentowności skarbu USA zwiększy światowej waluty rezerwowej.

Indeks dolara amerykańskiego, który mierzy greenback wobec koszyka handlu ważonego sześciu głównych walut, wzrósł o 0,17% do 91,18.

Krajobraz dla FX ma “wreszcie rozszerzyć na tradycyjne czynniki, w tym względne stopy”, co oznacza przejście od apetytu na ryzyko napędzanych ruchów obserwowanych w FX od marca ubiegłego roku wśród akomodacyjnych środków polityki pieniężnej, BofA powiedział w nocie.

Zmiana czynnika będzie prawdopodobnie zobaczyć podstawy z powrotem w modzie na rynkach WALUTOWYch, a w środku poprawy ożywienia gospodarczego, wspieranie obecnego uptick w usa stopy obligacji rządowych, dolar może kontynuować jego ostatnich grind wyższe.

Wcześniej w tym tygodniu bezpartyjny Kongresu Budżetu Office prognozy wzrostu gospodarczego USA do odzyskania “szybko”, z PKB oczekuje się, że powróci do wielkości sprzed pandemii w połowie 20.

Rynek obligacji odzwierciedla optymistyczne perspektywy, z USA 10-letni zysk rośnie powyżej 1%, podczas gdy 30-letnich obligacji Skarbowych szczycie 1,8%.

“Zmiany czynników wspierają naszą tezę, że poprawa podstaw USA zapewni wiatr w tył dolara amerykańskiego, zwiększając ryzyko rajdu w miarę rozwoju roku”, dodał BofA.

Ale greenback nadal ma swoich przeciwników. 

Commerzbank (DE: CBKG) powiedział w tym tygodniu stanowi decydujący tydzień dla trendu dolara, choć reklamowany, że faworyzował tendencję spadkową do wznowienia.  

“Jego make or break dla dolara w tym tygodniu – jako pytanie, czy jest to podstawa, czy nie może być rozwiązany. Uwaga na trend spadkowy na lata 2020-2021 wynosi 91,01, a my jesteśmy nieco stronniczy wobec tego holdingu i rynku wznawiającego jego dłuższy okres w dół” – powiedział Commerzbank.