Dollar jako oczekiwania na wcześniejsze podwyżek stopy procentowej rosną przez Investing.com

Dollar jako oczekiwania na wcześniejsze podwyżek stopy procentowej rosną przez Investing.com

Dollar jako oczekiwania na wcześniejsze podwyżek stopy procentowej rosną przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w środę rano w Azji, ale ruchy były małe, ponieważ inwestorzy zakłady na Rezerwy Federalnej USA szybciej niż oczekiwano w 2022 r. Z jego posiedzenia polityki później w ciągu dnia.

Wskaźnik dolara USA, który śledził Greenback przed koszem innych walut w dół 0,02% do 96,520 do 10:28 PM ET (3:28 AM GMT).

Para USD / JPY z 0,02% do 113,74.

Para AUD / USD wynosi 0,02% do 0,7104, podczas gdy para NZD / USD wynosiła 0,25% do 0,6728.

Para USD / CNY w dół 0,04% do 6.3647. Chińskie dane opublikowane wcześniej w dniu wykazały, że produkcja przemysłowa wzrosła o 3,8% rok do roku, inwestycja stała aktywna wzrosła o 5,2% rok do roku, a sprzedaż detaliczna rośnie o 3,9% rok do roku w listopadzie.

Para GBP / USD w dół 0,08% do 1,3227.

Około 20 kluczowych banków centralnych przekazuje swoje decyzje polityczne przez cały tydzień, przy czym Fed przekazuje swoją decyzję polityczną w ciągu dnia.

rynków walutowych “biorąc byli maleńką przerwę od wariantu Omicron Covid-19” mimo to “bardzo bulgotał w tle … Trudno jest to być dominującym skupieniem, gdy masz Fed i Bank of England i Europejski Bank Centralny Podszewka do podejmowania decyzji politycznych “, powiedział CBA walutowy analityk Kim MUNDY.

Dodała, że ​​inwestorzy obserwowali spotkanie Fed z dwóch powodów, po pierwsze, czy bank centralny przyspieszy aktywów zwężającą się, a po drugie, czy przedstawia ich prognozy dla wzrostu stóp procentowych, znany jako “Dot Putrots”.

Zakłada się, że Fed będzie kompletny zasób zwężający się między 25 mld USD – 30 mld USD miesięcznie, od 15 miliardów dolarów, obecnie do marca 2022 r. Przewiduje również jedną lub dwie podwyżki stóp procentowych w tym samym roku.

Postać na dolnym końcu tego zakresu może spowodować krótkoterminową słabość dolara, powiedział MUNDY.

Bank Anglii (Boe) przekazuje decyzję polityczną w czwartek. Oczekuje się, że COE utrzymuje stóp procentowe, zgodnie z ankietem Reuters, z U.K. Zgłaszającą pierwszą śmierć związaną z Omicronem w poniedziałek, według premiera Borisa Johnsona.

Europejski Bank Centralny przekazuje również swoją decyzję polityczną w czwartek, a następnie bank Japonii dziennie później.

.