Dollar Dryfy po uwolnieniu miękkim CPI; Fed Speeed Eyed by Investing.com

Dollar Dryfy po uwolnieniu miękkim CPI; Fed Speeed Eyed by Investing.com

Dollar Dryfy po uwolnieniu miękkim CPI; Fed Speeed Eyed by Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar dryfował w ścisłym zakresie transmisji w środę, z niedawnym wydaniem miękkich danych inflacyjnych US podnoszących niepewność, czy Rezerapę Federalną rozpocznie swoje wycofanie bodźców w tym roku.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, spełniających nieznacznie wyższy w 92.620.

USD / JPY spadł o 0,1% do 109.51, EUR / USD obramowany wyższy do 1,1805, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD spadł 0,1% do 0,7312.

Wtorkowe dane inflacyjne dla sierpnia pojawiły się poniżej oczekiwań, z podstawowym indeksem cen konsumpcyjnych, który wyklucza zmienne składniki spożywcze i energetyczne, obramowanie zaledwie 0,1% w zeszłym miesiącu. Sugerowało to, że presja wzrostowa na inflację zaczęła się zmieszać.

Kilka urzędników Fed sugerowało, że bank centralny U.S. Bank może zmniejszyć zakup dłużnych papierów wartościowych do końca Roku, ale słabsze niż oczekiwane raport płac na początku miesiąca i zmniejszenia presji inflacyjnej stworzyła pewne wątpliwości przed spotkaniem Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu.

“Fed przeszedł na okazję do sygnału stożka w sierpniu, a teraz wygląda na to, że może to zrobić ponownie we wrześniu” – powiedział Kathy Lien, analityk w BK Asset Management, w notatce.

Wall Street Journal zgłoszono w piątek że urzędnicy karmili będą szukać porozumienia o rozpoczęciu zakupów obligacji w listopadzie.

w innym miejscu, GBP / USD wzrosła 0,1% do 1,3816, po inflacji Wielkiej Brytanii wzrosła bardziej niż oczekiwano w sierpniu, dodając do presji na Bank of England w celu posłuszeństwa w swoim monetarnym bodziec. Rynki pieniężne są obecnie wyceni w dwóch podwyżkach stóp procentowych od BOE do końca przyszłego roku.

Ceny konsumpcyjne podskoczyły 3,2% w roku w sierpniu, najwięcej od marca 2012 r., Po zanurzaniu z powrotem do centralnego Banku 2% Cel miesiąc wcześniej. Złym Dane nawet nie wychwytują ogromnego spike w cen energii, które stało się w ostatnich miesiącach.

USD / CNY Rose 0,1% do 6.4426 Po wielu chińskich wersjach danych wskazywały na spowolnienie wzrostu w drugiej co do wielkości gospodarki na świecie.

Sprzedaż detaliczna kraju wzrosła o 2,5% rok do roku, ostry spadek z lipca 8,5% wzrostu oraz w najwolniejszym tempie od 2020 r., Podczas gdy produkcja przemysłowa wzrosła o 5,3% rok do roku, najsłabszym tempie od 2020 r.

.