Dollar Down, Yen w pięcioletnie niski jak Fed Opertury Hikes Loom przez Investing.com

Dollar Down, Yen w pięcioletnie niski jak Fed Opertury Hikes Loom przez Investing.com

Dollar Down, Yen w pięcioletnie niski jak Fed Opertury Hikes Loom przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w środę rano w Azji. Jen spadł do najbliższej pięcioletniej niskiej w stosunku do waluty USA i widział straty na innych skrzyżach nad inwestorami zakłady, że Bank Japonii (BOJ) spadłby za jego odpowiednikami w zaostrzenie polityki pieniężnej do ograniczenia wysokiej inflacji.

Wskaźnik dolara USA, który śledził Greenback przed koszem innych walut w dół 0,04% do 96,240 do 10:17 PM ET (3:17 AM GMT).

USD / JPY Para obniżona 0,18% do 115,93.

Para AUD / USD opadła do 0,13% do 0,7229, a para NZD / USD wynosiła 0,21% do 0,6798.

Para USD / CNY była stabilna w 6.3723, a para GBP / USD w dół 0,02% do 1,3529.

Jen uderzył w pięć lat o niski poziom 116,35 we wtorek, a także zrzucenie 200-dniowej średniej ruchomej do dwumiesięcznego niska 131,45 na euro. Był handel o około 131,06 na euro wcześniej w sesji, podczas gdy spadający do ponad sześcioletnia nisko w stosunku do szwajcarskiego franka i siedem tygodnia nisko w stosunku do dolara australijskiego.

“ostro wyższe numery obudowy Covid-19 w USA, a nieco wyższe w Chinach, wydają się przede wszystkim zwiększyć obawy dotyczące łańcucha dostaw i obawy o wyższej inflacji w USA, a nie zwiększając obawy wzrostu,” Ekonomista Nomura Andrew Ticehurst powiedział Reuters.

Doprowadziło to do ostrego skoku w plansę Skarbu USA w pierwszych dniach handlowych 2022 r., Wraz z rozszerzoną szczeliną na daje japońskie ranią jen. Tymczasem

W międzyczasie Rezerwy Federalnej zwolni protokół z jego grudniowego posiedzenia w ciągu dnia, który zostanie przeniesiony dla wskazówek dotyczących przemieszczania stawki banku centralnego.

inwestorów czekają również na raport z pracy U.S.S.. W piątek, do dalszych wskazówek. Ale z fakturami Fed Futures pokazując, że inwestorzy stawiają się na podwyżkę stóp procentowych do 2022 r., Standardowi analityków czarterowych oczekują obecnie 25-podstawowych podwyżek punktowych w marcu i czerwiec, a nie jednej wędrówce we wrześniu.

“Pomimo wybuchowego rajdu w para USD / JPY nadal nie mogę teraz podekscytować idei silniejszego dolara teraz,” Spectra Markets Prezydent Brent Donnelly powiedział Reuters.

“Stawki poruszają się z pewnością chwyciły uwagę wszystkich, ale trudno wiedzieć, ile czytać w ruchu w pierwszym dniu handlowym w roku. Duże pytanie pozostaje: czy podwyżka Fed więcej niż kilka razy bez złamania wszystkiego? ”

.