Dollar Down, w pobliżu jednego tygodnia Low, jako Omicron Lęce łatwo przez Investing.com

Dollar Down, w pobliżu jednego tygodnia Low, jako Omicron Lęce łatwo przez Investing.com

Dollar Down, w pobliżu jednego tygodnia Low, jako Omicron Lęce łatwo przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był na wtorku rano w Azji, zaledwie ponad tydzień niskiego trafienia w poprzednim tygodniu, ponieważ obawia się, że nowy wariant COVID-19 Omicron wykolejełby ożywienie gospodarcze w USA i Opóźnić nas podwyżki oprocentowania rezerwy federalnej.

Indeks dolara USA, który śledzi, że Greenback z koszem innych walut było spadły o 0,21% do 96,135 do 11:07 PM ET (4:07 am Gmt). Wskaźnik wzrósł z niskich 95,973 hit w piątek, kiedy doznał jego największego jednodniowego spadku od 2021 r.

Para USD / JPY z 0,10% do 113,64.

Para AUD / USD wynosi 0,08% do 0,7146 i para NZD / USD w górę 0,06% do 0,6828.

Para USD / CNY wynosiła 0,24% do 6.3720. Chińskie dane wydane wcześniej w dniu wykazały, że indeks menedżerów zakupów produkcyjnych (PMI) wynosiła 50,1, Podczas gdy PMI nieprodukcyjny miał 52,3, w listopadzie.

Para GBP / USD wynosiła 0,07% do 1,3321.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła o “bardzo wysoki” ryzyko zwężeń infekcji z Omicron, z niektórymi krajami już zaostrzając kontrolki graniczne. Jednakże, Prezes U.. Joe Biden powiedział, że U.

Tymczasem, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell nadal oczekuje, że inflacja do nasada ponad 2022, ponieważ podaż i popyt pojawiają się w lepszej równowadze. Jednak dodał w poniedziałek, że “niedawny wzrost przypadków Covid-19 i pojawienie się wariantu Omicron stanowią ryzyko zatrudnienia i działalności gospodarczej oraz zwiększoną niepewność inflacji”.

Zwiększona presja inflacyjna może potencjalnie przyspieszyć podwyżki stopy procentowej, ale odkrycie Omicrona początkowo widzieli inwestorów z powrotem Zakłady do zacieśnienia polityki pieniężnej Fed z powodu ryzyka wzrostu.

“Mniejszą ocenę Omicron pozwolił dolara pazurować niektóre z jego strat:” Ale “nieco niewykwalifikowany odbicie na globalnych rynkach sugeruje, że nadal jest podwyższony poziom obawy o wariant”, powiedzieli analitycy Westpac notka.

Ciąg dalszy Siła w gospodarce amerykańskiej boja Greenback, podczas gdy dolar australijski nadal wygląda słaby i przerwę poniżej 0,7106 $ “wygląda tylko jak kwestia czasu,” dodana uwaga.

Euro było mieszkanie na poziomie 1,12955 USD Upadek do prawie 17 miesięcy niskiej w wysokości 1,1186 USD jako europejski bank centralny kije do jego gołębi się na inflację.