Dollar Down, Omicron Lęki Counter Brugy Economic Outlook przez Investing.com

Dollar Down, Omicron Lęki Counter Brugy Economic Outlook przez Investing.com

Dollar Down, Omicron Lęki Counter Brugy Economic Outlook przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w czwartek rano w Azji jako optymizm o globalnym zagrożeniu ekonomicznym zakłopotanym apetytem na ryzyko inwestorów. Jednak ciągłe, szybkie rozprzestrzenianie się wariantu OMICRON COVID-19 pozostaje problemem.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut w dół 0,03% do 96,028 do 11:09 PM ET (4:09 AM GMT).

Para USD / JPY w górę 0,02% do 114,13.

Para AUD / USD w dół 0,1% do 0,7206 i para NZD / USD w górę 0,03% do 0,6808.

Para USD / CNY w górę 0,02% do 6,3707, podczas gdy para GBP / USD stacjonuje w 1.3348.

Sentymentowanie ryzyka poprawiło się po grzechaniu przez rozprzestrzenianie się Omicrona i przedstawienie ograniczeń rządowych wcześniej w tygodniu. Badanie południowoafrykańskie wykazało, że pacjenci z wariantem OMICRON zmniejszyły ryzyko hospitalizacji i ciężkiej choroby w porównaniu z wariantem Delta.

przyczyniają się również do poprawy nastrojów, Pfizer Inc.’s (NYSE: PFE) Terapia antywirusowa COVID-19, Paxlovid, otrzymał autoryzację użytkowania awaryjnego z podawania żywności i leku w środę.

Na froncie danych, dane środa z USA wykazały, że PKB wzrosła o 2,3% kwartału kwartału w trzecim kwartale 2021 r. Istniejąca sprzedaż domowa była o 6,46 mln na listopad i indeks zaufania Konserwacyjno-konferencyjnego wynosił 115,8 na grudnia.

Więcej danych jest należny później w ciągu dnia, w tym początkowe roszczenia bez pracy, nowej sprzedaży domowej, zamówienia towarów trwałych i indeks cen PCE. Obejmuje również przychody i wydatki osobiste, a także wskaźniki wskaźników konsumentów Michigan i oczekiwania konsumentów Michigan.

banków centralnych również dokręcają monetarne Polityka, z Rezerwą Federalną USA przyjęcie jastrzębskiego tonu na jego najnowszym spotkaniu politycznym.

“Trwająca siła danych powinna pomóc wzmocnić cenę karmioną, szczególnie pośród sprawozdań, że Omicron wydaje się prowadzić do mniejszej hospitalizacji”, powiedzieli o analitycy TD Securities w raporcie.

Bank Anglii podniósł również stopę procentową do 0,25% w swoim Ostatnia decyzja dotycząca polityki w zeszłym tygodniu. Jednak ruch niespodzianka “zaoferował tylko pewne wsparcie ograniczone do funta, ale szybki rozprzestrzenianie się Omicron w Wielkiej Brytanii może utrzymać pewną presję na funta wokół Bożego Narodzenia, w szczególności jako rząd może zdecyduj się na nałożenie nowych ograniczeń, “Ing powiedział w niedawnej notatce.

.