Dollar Down, Investors nadal strawiają decyzję polityczną Fed przez Investing.com

Dollar Down, Investors nadal strawiają decyzję polityczną Fed przez Investing.com

Dollar Down, Investors nadal strawiają decyzję polityczną Fed przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w czwartek rano w Azji, a Rezerwy Federalnej USA zaostrza politykę pieniężną w jastrzęśnie.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi, że Greenback z koszyka innych walut obniżonych 0,13% do 96,360 do 10:39 ET (3:39 AM GMT).

Para USD / JPY w górę 0,09% do 114,11.

Para AUD / USD wynosiła 0,13% do 0,7158, z danymi miejsc pracy z australijskiego biura statystyk wykazujących, że zmiana zatrudnienia wynosiła 366,100, pełna zmiana zatrudnienia na poziomie 128.300, a stopa bezrobocia wynosiła 4,6%, w listopadzie.

Para NZD / USD wynosiła 0,19% do 0,6765.

Para USD / CNY była płaska w 6.3675, a para GBP / USD w dół 0,08% do 1,3252.

Fed przyspieszy swój program do zwężania aktywów do 30 mld USD miesięcznie, Mówi się o jego decyzji politycznej w środę. Bank centralny utrzymywał również swoją stopę procentową niezmienioną, ale będzie miało trzy czwartej stopy procentowej wzrostu w 2022 r., Kolejne trzy w 2023 r., A dwa więcej w 2024 r., Aby rozwiązać inflację.

“Gospodarka nie wymaga już rosnących ilości wsparcia polityki” – powiedział Krzesło Feder Jerome Powell. Porównał sytuację Blisko Depresji na początku COVID-19 w 2020 r. Wraz z aktualnymi wzrostami i płacami, a także szybką poprawę Rynek pracy.

“Sugeruje mi, że rynki zostały ustawione dla karmionego bycia bardziej jastrząbem niż oczekiwania ankiety, które wierzyłyby. Również, że aktywa ryzyka przyjęły najnowsze obrotowe, tak dobrze wzmacnia fakt, że nastroje Dolaru USA i ryzyka wydają się być negatywnie skorelowane, “Nab szef FX Strategy Ray Atrill powiedział Reuters.

inwestorów zajmuje obecnie decyzje dotyczące polityki z Europejskiego Bank Centralny (EBC) i Bank of England (Boe) później w ciągu dnia, podczas gdy bank Japonii przyjdzie w piątek.

“do pewnego stopnia, reakcja na Fed może czekać na to, co robi EBC, ponieważ spodziewamy się kontrastu między dyspozycją EBC, a Fed’s zostaną narażeni później dziś wieczorem, a prawdopodobnie może być katalizatorem Dolar amerykański, aby popchnąć przez ulicę przez noc “, powiedział Atrill

EBC jest ustawiony na zakończenie swojego programu zakupu w nagłych wypadkach Pandemiczny, ale inwestorzy nadal stawiają, że bank centralny nie będzie jeszcze podwyższony stóp procentowych.

Boe Próba rozwiązania inflacji i spokojnych obaw dotyczących szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu Omicron. Dane w Wielkiej Brytanii w środę wykazały, że wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrosła o 5,1% rok do roku w listopadzie, jego najwyższy poziom w dziesięciolecie. CPI wzrosła 0,7 % miesiąca miesiąc.