Dolar zachowuje pozytywny ton na obawach Covid, karmione zwężającymi się przez Investing.com

Dolar zachowuje pozytywny ton na obawach Covid, karmione zwężającymi się przez Investing.com

Dolar zachowuje pozytywny ton na obawach Covid, karmione zwężającymi się przez Investing.com

© Reuters. Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar był w dużej mierze niezmieniony we wczesnym Europejskim Friday Friday, ale ton pozostaje pozytywny na obawy, wirus COVID-19 może wyczyścić globalny wzrost, tak jak rezerwa federalna zaczyna odcinać bodziec pieniężny pandemiczny .

o 2:50 AM ET (0650 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, obrotowych mieszkania w 93,558, po wcześniejszym piątek wzrastającym o 93.612 po raz pierwszy od początku listopada. Jest na dobrej drodze, aby uzyskać 1,1% w tym tygodniu, najwięcej za dwa miesiące.

EUR / USD wynosił 0,1% wyższe przy 1,1686, w pobliżu ponad 9-miesięcznego niskiego 1,1665, osiągnięte przez noc, USD / JPY był w dużej mierze płaski o 109,70, podczas gdy GBP / USD spadł o 0,1% do 1,3624, nie daleko od nowego miesiąca Niska po ostrych 2,5% spadek w Wielkiej Brytanii sprzedaży detalicznej w lipcu sygnał, że odzyskiwanie kraju może tracić pęd.

, który powiedział, największe straty przeciwko Dolar zarezerwowano na tak zwane waluty towarowe. AUD / USD spadł o 0,3% do 0,7127, ponad 9-miesięczny niski, ponad 3% obniżony w tym tygodniu, ponieważ blokada COVID-19 w Sydney została przedłużona o miesiąc.

NZD / USD spadł o 0,3% do 0,6824, tuż nad nowym 9-miesięcznym niskim, a prawie 3% niższe w tym tygodniu, z bankiem centralnym kraju opóźniającą podwyżkę stawki wcześniej w tym tygodniu z powodu zatrzaskowego blokady na świeżym 19 Wybuch, który został przedłużony wcześniej piątek.

USD / CAD wzrosła 0,3% do 1,2870, świeży sześciomiesięczny wysoki, z nagłym spadkiem cen ropy rurą zranijącą kanadyjską gospodarkę.

Rozprzestrzenianie się wysoce transmisji wariantu Delta wirusa COVID-19 jest monitorowanie obaw, że ożywienie gospodarcze z pierwszego wybuchu może być przestraszyć. Ale dodanie tego jest pomysł, że rezerwa federalna, bank centralny największej na świecie gospodarki i pierwotnego kierowcy wzrostu, jest jedną krawędzeniem łagodzenia bodźca na zakup wiązania.

“Muzyka nastroju z Fed jest bardzo jedna z ścieżki ślizgowej do zwężania” – powiedział analitycy, w notatce, a “wygląda na wiele popytu na dolara przyjeżdża z inwestorów historie wzrostu zagraniczne. ”

Oznacza to, że koncentracja na rynku jest obecnie bardzo dużo na corocznym Sympozjum Karta Jackson Hole w Wyoming, która zaczyna się pod koniec przyszłego tygodnia.

w innym miejscu, USD / CNY Handlowany o 0,1% wyższy na poziomie 6,5015, tuż przy nowym trzytygodniowym wysokości 6.5104 widziany wcześniej i powyżej klucza 6,50 poziom, po tym, jak Bank China Ludowy utrzymał swoją jednoroczną stawkę pożyczki na 3,85% i pięcioletni LPR przy 4,65%.

Podczas gdy ten ruch, aby utrzymać swoje benchmarki stopy procentowe niezmienione, był powszechnie oczekiwany, było pewne poszukiwanie cięcia, biorąc pod uwagę spowolnienie wzrostu w drugiej co do wielkości gospodarki na świecie po sandie zlokalizowanych wybuchów COVID-19, które doprowadziły do ​​obszernych blokad.

.

.