Dolar wzmocniony przez wyższe plony; Dane inflacyjne należne przez Investing.com

Dolar wzmocniony przez wyższe plony; Dane inflacyjne należne przez Investing.com

Dolar wzmocniony przez wyższe plony; Dane inflacyjne należne przez Investing.com

przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar obrzeżny wyżej w wczesnym europejskim handlu piątkiem, pomógł w rosnących rentowności obligacji USA przed uwalnianiem kluczowych danych inflacyjnych.

o 2:50 AM ET (0650 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, wynosił 0,2% przy 90.120.

EUR / USD Wymieniono 0,1% niższe w 1.2180, poślizganie po osiągnięciu 5 1/2 miesiąca wysokości 1,2266 we wtorek, USD / JPY wzrosła o 0,1% do 109,92, wspinaczka na najwyższe poziomy w około siedem tygodni, podczas gdy ryzyko -Sensive AUD / USD wynosił 0,1% w 0,7731.

Pomoc Greenback był raportem Przez New York Times, że prezydent Joe Biden ogłosi później piątek w wysokości 6 bilionów dolarów na 2022 r., Aby zapewnić inwestycje w główną infrastrukturę, edukację i projekty opieki zdrowotnej. Jeśli to udaje się przejść przez podzielonego kongresu, zajmujeby federalne wydatki na najwyższe poziomy od II wojny światowej.

DLA BENCHMARK 10-Letnich Treasurys wspiął się do około 1,62%, od około 1,58%, w sprawie ryzyka dostaw długu na finansowanie wydatków, zapewniając wsparcie dla dolara.

Propozycja budżetu przyszła jako Ożywienie Ekonomiczne USA wydaje się zdobyć impet. W czwartek liczba Amerykanów złożonych nowych roszczeń dotyczących korzyści dla bezrobotnych spadła do post-pandemic nisko z 406 000, przed obserwowanymi miesięcznikami miesięcznymi czerwcowymi dane.

Później Piątek przychodzi wydanie kluczowego wskaźnika Rezerwy Federalnej, podstawowych wydatków indywidualnych zużycia osobistego, o 8:30 ET (1230 GMT), z wysokim czytaniem, który może palił dalsze oczekiwania na dokręcenie polityki.

ekonomistów oczekują, że Core PCE do skoczyło 2,9% rok do roku w kwietniu, w drodze powyżej nominalnego celu Fed 2%, w porównaniu z rokiem roczniowym wzrostem o 1,8% miesiąc wcześniej.

Elscja, GBP / USD spadła o 0,1% do 1,4190, wycofując się nieznacznie po wcześniejszej wspinaczce powyżej 1,42 i uderzając w trzy miesiące. Podżegowanie zysków funtów były uwagi przez bank Producent Polityki Anglii, która zasugerowała wcześniej niż oczekiwana podwyżka stóp przez U.K.K Bank Centralny.

Gertjan Vlieghe, Członek Komitetu Polityki Pieniężnej BOE, powiedział późnym czwartek, że bank centralny prawdopodobnie podniesie stawki w przyszłym roku, a wzrost mógłby przyjść wcześniej, jeśli gospodarka odbija się szybciej niż oczekiwano.

“Prawdopodobnie potrwaby do pierwszego kwartału przyszłego roku, aby mieć wyraźny pogląd na bezrobocie i dynamikę zarobkową i dynamikę wynagrodzenia, więc wzrost wskaźnika banku może być odpowiednie wkrótce po tym, jak nieco strome ścieżkę niż w moim centralnym Sprawa – powiedział Vlieghe.

USD / CNY spadł o 0,2% do 6.3688, spadający do trzyletnich overnigniowgroci i podnoszenia oczekiwań, że może trafić na poziomy ostatnio widziane przed dewaluacją szokiem w 2015 r.

“Wszelkie oznaki niezależnej siły Renminbi mogłyby pożyczyć wagę do Pojęcie, że PBOC chce silniejszej waluty do izolacji z powodu importowanej ceny towarowej. To byłoby Za dolara “- powiedział analitycy w ing, w notatce.

.