Dolar wspina się na miesiąc-wysoko na przepływy bezpieczeństwa przed Fed Spotkaniem przez Investing.com

Dolar wspina się na miesiąc-wysoko na przepływy bezpieczeństwa przed Fed Spotkaniem przez Investing.com

Dolar wspina się na miesiąc-wysoko na przepływy bezpieczeństwa przed Fed Spotkaniem przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – Dolar popchnął wyższy w wczesnym europejskim handlu w poniedziałek, rajdowanie na miesiąc-wysoki z tyłu przepływów bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę obawy dotyczące zdrowia chińskiego majątku olbrzymiego Evergrande i wyprzedzić istotne spotkanie Rezerwy Federalnej.

o 2:35 am Et (0735 GMT), indeks dolara, który śledzi zieloną brzegową z koszyka sześciu innych walut, o 0,2% wyższa w 93.328, mając wcześniejszy koniec do 93,356, jego najwyższy od 23 sierpnia 23.

USD / JPY spadł o 0,1% do 109,83, EUR / USD spadł o 0,1% do 1,1715, spadający do najniższego od końca sierpnia, GBP / USD spadł o 0,3% 1.3706. Wrażliwy na ryzyko AUD / USD spadł o 0,4% do 0,7237, trzytygodniowy niski, uderzony przez spadek cen rudy żelaza, jeden z kluczowych eksportów Australii.

obawy o zdrowie finansowe Evergrande trafiły na akcje, co skłoniło nastroje ryzykowne na rynku walutowym, na rzecz Safe-Haven dolar.

Evergrande to drugi co do wielkości deweloper w Chinach przez sprzedaż i udało się dostrzec około 300 miliardów dolarów w długach. Wątpliwości rosną, czy będzie w stanie dokonać opłaty odsetkowej w wysokości 83,5 mln USD w czwartek. Bezpieczno domyślnie może mieć szersze konsekwencje na temat chińskiej gospodarki w czasie, gdy wzrost już wygląda kruche.

Jednakże, głównym ostrości pozostaje w rezerwacie federalnym, dzięki U.S. Bankowi centralnemu zorganizować dwukierunkowe spotkanie w tym tygodniu, kończąc w środę.

Fed jest szeroko oczekiwana, aby utrzymać szerokie plany zwężające się w tym roku, ale powstrzymuje dane dotyczące szczegółów lub osi czasu na tym spotkaniu.

, że powiedziano, piątkowe udostępnienie sentymentów konsumentów USA wykazało poprawę zaufania, podczas gdy sprzedaż detaliczna była zaskakująco silna w sierpniu, co oznacza poprawę gospodarki.

“Sierpniowy raport o pracę wyciągnął dywan ze strony większości analityków / uczestników rynku Na stanowczy wrześniowy ogłoszenie o stożkowaniu “- powiedział analitycy w Nordea, w notatce. “Nie jesteśmy pewni, że Fed odważy się przedstawić firmę w środę, ale pozostajemy firmą, że będą musieli podjąć dalsze kroki w kierunku betonu, jak i kiedy [w tym tygodniu]”.

Fed nie jest jedynym spotkaniem banku centralnego w tym tygodniu, z upodobaniami Banku Anglii, Banku Japonii i Szwajcarskiego Narodowego Banku, które również zaplanowano. Ale główne wiadomości mogą pochodzić z Skandynawii, z Norwegii Nordzy Bank oczekuje się, że stał się pierwszym bankiem centralnym w Europie Zachodniej, aby podnieść stawki.

w innym miejscu, USD / CAD wzrosła 0,3% do 1,2810, przy czym wrażliwy na olej kanadyjski dolar uderzony przez poniedziałek spadek cen ropy, a także niepewność polityczna przed wyborami Tam, gdzie sugeruje sugeruje zasadzie premier Justin Trudeau pozostanie liderem rządu mniejszościowego.