Dolar wspina się do 2021 wysokości; U.S. CPI wskazuje na wędrówki wczesne Fed przez Investing.com

Dolar wspina się do 2021 wysokości; U.S. CPI wskazuje na wędrówki wczesne Fed przez Investing.com

Dolar wspina się do 2021 wysokości; U.S. CPI wskazuje na wędrówki wczesne Fed przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar Handlował wyższy czwartek, wspinanie się do 2021 wysokości, jako wznosząc się do inflacji US podniósł oczekiwania, że ​​Rezerwyt Federalny rozpocznie wzrost stóp procentowych stosunkowo szybko.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,3% wyższej w 95.073 r., Ostatnia piła w czerwcu 2020 r.

EUR / USD spadła 0,1 % do 1.1473, tuż powyżej czwartku 1,1465 nisko, jego najsłabszego poziomu od 2020 r. USD / JPY wzrosła o 0,1% do 114,02, blisko trzyletni wysokości, po japońskiej hurtowej inflacji uderzył w cztery-dekadę wysokości. W przeciwieństwie do Fed, nie oczekuje się, że Europejski Bank Centralny ani Bank Japonii Dokłada polityki pieniężnej zauważalnie za przewidywalną przyszłość.

Advance Dolar’s Advance wynika z środowego wydania cen konsumpcyjnych USA, które wykazały, że ceny rosły w ich najszybszym rocznym Tempo od 1990 r. W październiku i podnieśli świeże wątpliwości, czy Fed może sobie pozwolić na usunięcie na rękach do co najmniej końca przyszłego roku, ponieważ sugeruje jego ostatnie wytyczne. Wzrost cen były zarówno wyższe niż oczekiwano, jak i szerokie oparte – i byłoby jeszcze gorsze bez tymczasowego spadku cen pielęgnacji powietrza z powodu Delta-Variant Covid-19.

Możliwość waluty była również wspierana przez gwałtowny wzrost rentowności skarbowych, z różnicą między 5-letnimi rentownościami amerykańskim a równoważnymi rentownościami w Japonii i Niemcy wyrosły do ​​najszerszego poziomu od początku 2020 roku. Obligacje sprzedały się w USA w środę Po słabej aukcji 30-letniej długu.

“Rozszerzenie obrazu inflacji nadal w 2022 r. Ponieważ wzrost płac ma tendencję do przyspieszenia ciśnienia cenowego w szerszych warunkach, stąd Fed otrzyma rosnące dowody szerszego odbioru cen” – powiedział analitycy w Nordea, w notatce “. Obsługuje to nasz widok na kolor niż obecnie Przewidywana ścieżka zwężająca się i trzy podwyżki stawek w 2022. ”

gdzie indziej, GBP / USD spadła o 0,1% do 1,3390, spadając na świeże 11-miesięczne niskie. Gospodarka w Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,6% we wrześniu, ale szacunki na poprzednie miesiące zostały zmienione niższe, pozostawiając PKB o 0,6% mniejsze niż w latach 2020 r. Polski złotowy nadal osłabił się wobec euro, jak i dolara, pośród trwającego standoffa z migrantami Na granicy białoruskiej, która spowodowała najnowszy kryzys dyplomatyczny między Białorusią a Europą.

AUD / USD spadł o 0,2% do 0,7311 po raporcie zadań w Australii wykazało nieoczekiwany wzrost bezrobocia w środku blokady pandemicznej.

.