Dolar w pobliżu 16-miesięczny wysoki na stawkach Hike Bets przez Investing.com

Dolar w pobliżu 16-miesięczny wysoki na stawkach Hike Bets przez Investing.com

Dolar w pobliżu 16-miesięczny wysoki na stawkach Hike Bets przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar był w piątkowy poranek w Azji i został ustawiony na najlepszy tydzień za pięć miesięcy. Inwestorzy nadal zakładają, że wyższa niż oczekiwana inflacja poprosi banki centralne do wędrówek szybciej niż oczekiwano.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi, że Greenback z koszyka innych walut wzrosła o 0,07% do 95,237 do 23:41 ET (4:41 am Gmt), pozostając tuż poniżej rekordu 16 miesiąca wysokości 95,267.

Para USD / JPY obramowana o 0,18% do 114,25.

Para AUD / USD w dół 0,10% do 0,7287, a para NZD / USD wynosiła 0,23% do 0,7003.

Para USD / CNY Obrotowa o 0,10% do 6.3965, a para GBP / USD w dół 0,06% do 1,3363.

US Dane inflacyjne wydane w środę wykazały, że wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł o 6,2% rok do roku i 0,9% miesiąca miesiąc Październik, podczas gdy rdzeń CPI wzrósł o 4,6% rok do roku i 0,6% miesiąca miesiąca.

inwestorów znosi zakłady na zakłady, czy Rezerapę Federalną Wyszli na wzrost stóp procentowych wcześniej niż oczekiwano. Inwestorzy wyceniają obecnie pierwsze podwyżki stawek do 2022 r. I innego do grudnia tego roku, według Reuters.

“Nadal uważamy, że ceny rynkowe mają miejsce, aby jeszcze bardziej stanowczyć, zwłaszcza w 2023 r., Co może dodatkowo wspierać USD,” Commonwealth Bank of Australia (OTC: CMWAY) Strategistrist Kimberley Mundy powiedział w notatce

Tymczasem ” są zbyt agresywne w cenach w Europie Banku Centralnego (EBC) Wzrost wzrostu dla 2022 r., Biorąc pod uwagę decydentów EBC nie wchodzą na ich ultra-gołębi, “dając zakres dalszej słabości euro, dodana uwaga

na froncie danych, uniwersytet Michigan Sentiments and Michigan Consumer Oczekuje Indeksów Listopad są należne później w ciągu dnia. Dane obejmują również wskaźnik otworów pracy wstrząsów na wrzesień.

Nowy Jork Fed Prezydent John Williams będzie mówił na konferencji online, co może zapewnić wskazówki reakcji Fed na wysoką inflację.

w Europie, Europejski Główny Główny Ekonomista Philip Lane będzie również mówić na panelu na osobnym wydarzeniu. Szampański Narodowy Bank Zarządzający Członkiem Rady Andrea Maechler powiedział na imprezie w czwartek, że gdy niepewności rynkowe rosną z powodu Covid-19, frank szwajcarski jest nadal uznawany za bezpieczne inwestycje.

.