Dolar ustawiony na najlepszy tydzień w ciągu trzech miesięcy, jak pandemia odzyskuje rozbieżne Reuters

Dolar ustawiony na najlepszy tydzień w ciągu trzech miesięcy, jak pandemia odzyskuje rozbieżne Reuters

Dolar ustawiony na najlepszy tydzień w ciągu trzech miesięcy, jak pandemia odzyskuje rozbieżne Reuters

© Reuters. Dolar amerykański zauważa na tym zdjęciu

Kevin Buckland

TOKYO (Reuters) – Dolar zmierza do jego najlepszy tygodniowy zysk w ciągu trzech miesięcy w piątek, podniósł przez rosnące zaufanie, że ożywienie gospodarcze USA będzie wyprzedzać globalnych rówieśników.

Indeks dolara dotknął nowego dwumiesięcznego maksimum w handlu azjatyckim wśród oznak odporności na rynku pracy, z uważnie obserwowanymi danymi płacowymi pozarolniczymi, które mają się pojawić w dalszej części światowego dnia.

Greenback również odnowione wzloty w stosunku do euro i jena.

“Gospodarka USA jest wyjątkowo silna w stosunku do innych krajów, powodując krótkie pokrycie dolara”, powiedział Tohru Sasaki, szef J.P. Morgan badań rynku Japonii w Tokio, wskazując na wskaźniki zatrudnienia i produkcji, jak również tempo szczepień.

Obecny atak siły dolara może trwać przez “kilka tygodni”, powiedział, ale obraz jest murkier następnie jak Europa i Azja dogonić szczepień i Rezerwy Federalnej nadal ultra-łatwe czapki polityki pieniężnej wzrost długoterminowych plonów USA.

Indeks dolara spadł nieco wyżej do 91.576 od czwartku, dotykając 91.60 po raz pierwszy od 1 grudnia.

Wskaźnik wzrósł każdego dnia w tym tygodniu i jest na dobrej drodze do 1,1% tygodniowo zaliczki, najbardziej od 1 listopada i opierając się na 0,3% wzrost w poprzednim tygodniu.

Greenback został poparty przez wzrost długoterminowych rentowności skarbu USA, który przyszedł jako handlowców umieszczonych na ogromne wydatki fiskalne.

Demokraci w Senacie USA były gotowe do sesji głosowania maraton mające na celu zastąpienie republikańskiej opozycji do prezydenta Joe Bidena 1,9 bilionów dolarów COVID-19 wniosek ulgi.

Analitycy i inwestorzy rozważają, czy siła dolara w tym roku jest tymczasową korektą pozycji po 7% spadku indeksu dolara w 2020 r., czy też długotrwałym odejściem od pesymizmu dolara.

Istnieje potencjalnie wiele spodenek dolara na pokrycie, szczególnie w stosunku do jena, gdzie fundusze hedgingowe zgromadziły swoje największe niedźwiedzie zakłady od 2016 roku.

Dolar niewiele zmienił się na poziomie 105,55 jenów w piątek po wcześniejszym krawędzi tak wysokie, jak 105,70 po raz pierwszy od 20 października.

Euro było w większości płaskie na poziomie 1,1966 USD po zanurzeniu do 1,1952 USD, co jest poziomem nie widziano od 1 grudnia.

Stratedzy Westpac zobaczyć europejskiej szczepionki rollout przyspieszenie do końca tego kwartału, co w połączeniu z zaangażowaniem Fed do ultra-luźnej polityki pieniężnej, będzie wywierać presję z powrotem na dolara.

“DXY potencjał upside żyje na pożyczonym czasie”, napisali w nocie, odnosząc się do indeksu dolara. “Sprzedaj DXY do 92.”