Dolar Sztolnie Ahead z Fed Zgromadzenia; Dolar australijski spadków Przez Investing.com

Dolar Sztolnie Ahead z Fed Zgromadzenia; Dolar australijski spadków Przez Investing.com

Dolar Sztolnie Ahead z Fed Zgromadzenia; Dolar australijski spadków Przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar stabilizowany w wczesnym europejskim handlu wtorek przed rozpoczęciem najnowszego spotkania Rezerwy Federalnej, podczas gdy dolar australijski gwałtownie osłabił się po tym, jak Dokładny bank centralny kraju zaostrzył politykę pieniężną mniej niż oczekiwano.

przy 3 am Et (0800 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, obrót marginalnie niższy w 93.843, po wycofaniu poniedziałku od 2 1/2 tygodnia wysokości 94,313.

Elswhere, AUD / USD spadł o 0,7% do 0,7470 po zarezerwowanym Banku Australii zaskoczył rynek, nie podnosząc jej kluczowy stawkę z 0,1%, podkreślając, że inflacja była nadal zbyt niska, aby wędrować w najbliższej kadencji.

Jednak RBA upuściła swoją politykę kontroli krzywej wydajności, mówiąc, że nie próbowałby już próbować trójletnich rentowności obligacji rządowych. Usunął również poprzednią projekcję, że stawki były mało prawdopodobne 2024, ale handlowcy spodziewali się bardziej agresywnego stanowiska, biorąc pod uwagę silne krajowe presje inflacyjne.

Obecnie uwaga zamienia się w najnowsze spotkanie w zakresie polityki rezerwowej federalnej, z dwudniowym zestawem zbierania na rozpoczęcie późniejsze wtorek.

U.

“Ten środek był preferowany dla Greenspan Fed w latach 90., a nagradzana postać bez wątpienia będzie się denerwować niektórych podstawowych członków FOMC” – powiedział analitycy w ing, w notatce. “Uważamy, że to doda do przypadku pewności zwężającego się ogłoszenia z Fed w środę”.

Badanie Bloomberg wskazuje na Fed sprawdzanie bieżącego miesięcznego tempa miesięcznego zakupu 120 miliardów dolarów poprzez zmniejszenie zakupów skarbowych o 10 mld USD miesięcznie i zabezpieczenia wspierającego kredyt hipoteczny Zakupy o 5 mld USD miesięcznie.

badane ekonomistów są bardziej podzielone, gdy bank centralny rozpocznie wyższe stopy procentowe, z małą większością sugerującą na początku 2023, a nie w 2022.

Dodatkowo, USD / JPY objęci 0,3% niższy w 113,65, kontynuując konsolidowanie poniżej prawie czterech -Jear szczyt 114,69 osiągnięty 20 października, podczas gdy EUR / USD obramowany do 1,1610.

GBP / USD obniżona niższa do 1,3667 przed posiedzeniem Banku w Anglii w czwartek, z bankiem centralnym potencjalnie ustanowiony w celu podniesienia stóp procentowych po raz pierwszy od lat.

Inflacja w Wielkiej Brytanii wygląda na wzrost do 5%, więcej niż dwukrotnie 2% cel 2%, ale wyzdrowienie gospodarcze kraju z ubiegłorocznego spadku wygląda na spowolnienie, jak rząd wycofuje kluczowe programy wsparcia dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

.