Dolar stabilizuje się po ostrym spadku; Jackson Hole Spotkanie w centrum uwagi przez Investing.com

Dolar stabilizuje się po ostrym spadku; Jackson Hole Spotkanie w centrum uwagi przez Investing.com

Dolar stabilizuje się po ostrym spadku; Jackson Hole Spotkanie w centrum uwagi przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolar stabilizowany we wczesnym europejskim handlu we wtorek, po jego najostrzejszym jednodniowym jesieni od maja, z handlowcami przedstawiącym przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej Jackson Hole.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, w dużej mierze marginalnie wyższy w 93.017, po spadku około 0,5% w poniedziałek.

EUR / USD obniżony do 1,1740, po uzyskaniu około 0,4% poniedziałek, USD / JPY wzrosła o 0,2% przy 109,88 GBP / USD wzrosła 0,1% do 1,3734, a wrażliwy na ryzyko AUD / USD wzrosły o 0,4% do 0,7235, po wzrośnie ponad 1% podczas poprzedniej sesji.

Pomaganie sentymentom ryzyka było wiadomością, że podawanie pożywienia USA i leku przyznano pełną zgodę na szczepionkę COVID-19 opracowaną przez Pfizer (NYSE: PFE) i Biontech (DE: 22UAY), potencjalnie przyspieszając inokulacje jako spółki mandatowe Jabs w porządku wrócić do biura.

Dolar był również trudny w poniedziałek, ponieważ handlowcy ponownie rozważyli swoje pozycje przed ważnym Sympozjum Hole Rezerwy Federalnej. Komentarze wykonane w piątek przez Dallas Fed Prezydent Robert Kaplan zasugerował, że najnowsza fala COVID-19 może prowadzić Fed, aby popchnąć wszelkie plany rozpoczęcia zmniejszenia zakupów obligacji. Dane w poniedziałek, które wykazały nowe zakażenia na najwyższym poziomie od stycznia, podczas gdy siedmiodniowa średnia dla codziennych zgonów po raz pierwszy od kwietnia.

Roczne spotkanie Hole w Jackson rozpoczyna się w czwartek, przechowywany online w tym roku z powodu wybuchu COVID-19, a przewodniczący krzesło Herome Powelote mowy w piątek był szeroko oczekiwany, aby wyszczególnić rozpoczęcie zwężania Banku Centralnego o ogromnym zakupie bond program.

“Przed nami – i potencjalną jasnością w czasie nakarzywania zwężającego się – wątpliwe, że inwestorzy będą chcieli zwiększyć Pozycje zagrożone aktywami i wątpliwości, że dolar musi sprzedać zbyt wiele, “powiedział analitycy w ing, w notatce.

Elswhere, USD / HUF wzrosła 0,1% do 297,90, a EUR / HUF wspiął się o 0,1% do 349.86 przed najnowszym spotkaniem banku centralnego Węgier. Polirekty są szeroko oczekiwane, aby zwiększyć stopy procentowe o 30 punktów bazowych do 1,5%, trzeciej takiej wędrówki w ciągu jak najwięcej miesięcy, ponieważ próbują łodyczyć poziomy inflacji w pobliżu dziewięcioletnich wysokości. Oczekuje się, że spotkanie banku centralnego w Polsce pozostanie na niezmienionym tempie.

USD / ILS spadł o 0,1% do 3,2215, po tym, jak Bank Izraela pozostawił jej benchmark stopy procentowej na poziomie 0,1% na 11. posiedzenie proste w poniedziałek, cytując wyższą inflację, ale niepewność nad rosnących infekcji Covid-19.

.