Dolar Rides Ceny wyższe, ale Short-Squeeze na Niedźwiedzie Zbliża się koniec Investing.com

Dolar Rides Ceny wyższe, ale Short-Squeeze na Niedźwiedzie Zbliża się koniec Investing.com

Dolar Rides Ceny wyższe, ale Short-Squeeze na Niedźwiedzie Zbliża się koniec Investing.com

© Reuters.

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Dolar został wzmocniony przez wzrost rentowności obligacji USA poniedziałek, ale dane pokazujące niedźwiedzi zakłady przeciwko greenback są na wyczerpaniu miejsca może utrzymać pokrywę na światowej walucie rezerwowej, eksperci twierdzą.

Indeks dolara amerykańskiego, który mierzy greenback wobec koszyka handlu ważonego sześciu głównych walut, wzrósł o 0,15% do 92,91.

Dolar nadal jeździć skok rentowności obligacji USA wśród bieżących oczekiwań na poprawę gospodarki, z analityków w Wells Fargo (NYSE: WFC) teraz spodziewa się 10-letni zysk skok do 2% do końca roku.  

“W ciągu ostatnich 30 lat było siedem okresów, kiedy dłuższe przestarzałe stopy procentowe wzrosły w znaczący sposób .. ale ostatni ruch w cenach był poniżej średniej,” Wells Fargo powiedział. “Przewidujemy rentowność na poziomie około 2% do końca roku 2021.”

Aprecjacja dolara zmusiła przedsiębiorców do cięcia ich krótkie pozycje, dodając dodatkowe paliwo do greenback’s climb, ale niektórzy ostrzegają, że ta jazda krótki wycisnąć jest na wyczerpaniu drogi.

“Patrząc na najnowsze dane, wydaje się, że pokój dla dolara, aby korzystać z dalszych krótkiego ściskania znacznie skurczył się,” ING powiedział.

Zwyżkowe zakłady na dolara w stosunku do zgłoszonych walut G10 poprawiły się dziesiąty tydzień z rzędu, z spodenkami netto “teraz warte tylko 5,6% otwartych odsetek … ale w połowie stycznia było to aż 19%” – dodał ING.

Patrząc w przyszłość, dolar jest ustawiony na pracowity tydzień najwyższej klasy danych gospodarczych, z najnowszym raportem o zatrudnieniu w piątek, który może dodać do dowodów, że ożywienie pozostaje na dobrej drodze.

“[N] onfarm płac oczekuje się wzrostu 650k w marcu, stopa bezrobocia ma spaść z 6,2% do 6,0%, a średnie zarobki godzinowe mają wzrosnąć 0,1% w marcu i 4,5% w ciągu ostatnich 12 miesięcy,” Stifel powiedział w nocie.