Dolar Retreats od 16-miesięcznego wysokości; Lira Slumps przed spotkaniem przez Investing.com

Dolar Retreats od 16-miesięcznego wysokości; Lira Slumps przed spotkaniem przez Investing.com

Dolar Retreats od 16-miesięcznego wysokości; Lira Slumps przed spotkaniem przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolarowy obronny dolny czwartek, konsolidowanie tuż poniżej 16-miesięcznego wysokości, podczas gdy tureckie liary załamuje się przed najnowszym spotkaniem banku centralnego kraju.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, obrót o 0,1% niższe w 95,775 roku, po utwardzeniu najwyższym od 2020 r. W środę o 96,226.

EUR / USD LEDGED do 1,1324, odzyskiwanie od swojej podróży poniżej 1.13 Po raz pierwszy od 2020 lipca, USD / JPY był płaski o 114,08, GBP / USD wzrósł 0,2% do 1,3508, a AUD / USD wzrosła 0,3% do 0,7291.

Dolar skorzystał w ostatnich tygodniach od oceny rynku, że Rezerapę Federalną będzie szybciej poruszać się przeciwko rosnącym poziomie inflacji niż wielu swoich zaawansowanych współczesnych gospodarczych, percepcji wzmocnionej w ostatnim miesiącu przez silny rynek pracy i sprzedaż detalicznych i sprzedaży detalicznej dane.

Natomiast Europejski Prezydent Banku Centralnego Christine Lagarde uczynił go jasnym w tym tygodniu, że wczesne podwyżki stóp procentowych nie są w jej agendzie, stanowisko nie kwestionowane przez figurki pokazujące europejską sprzedaż samochodów 30% w roku w październiku i banku Oczekuje się, że z Japonii będzie nadal dodawać bodziec do belednej gospodarki, pomieścić główny pakiet bodźca fiskalnego z powodu zaprezentowania premiera Kiszyda.

Możliwy wyjątek, wśród G7 Central Banks, jest Bank Anglii po kolerze w październikowej inflacji Wielkiej Październikowej inflacji ułożonej na nią na wycieczkę na jego spotkaniu w przyszłym miesiącu.

“Czuliśmy obszar 96.00 / 96.10 byłby dobrym celem DXY [Indeks dolara] w tym miesiącu” – powiedział analitycy w ing, w notatce ” 96.10 Będąc 50% zwrotem z ubiegłorocznego spadku DXY), ale czynniki, które dostały DXY, wyglądają mało wkrótce się zmniejszać. ”

Główne wydanie danych ekonomicznych Czwartek będzie cotygodniowym początkowym numerem bez pracy, który ma przedstawić 260.000 wnioskodawców w zeszłym tygodniu, spadek z 267 000 tygodnia i świeżą nisko post-pandemic.

w Turcji, prezydent Recep Tayyip Erdogan nadal wywierał nacisk na bank centralny kraju do niższych stóp procentowych, a bank centralny Turcji ma dostarczyć później w czwartek pomimo osłabienia waluty i podwyższonego poziomu inflacji.

Wszyscy ale dwóch z 24 ekonomistów badanych przez Bloomberg oczekują gubernatora Sahap Kavcioglu, aby obniżyć benchmarku na trzecie posiedzenie, po zmniejszeniu stawki benchmarku o 300 punktów bazowych w ciągu ostatnich dwóch zgromadzeń.

USD / spróbuj Rose 0,9% do 10.7041 w oczekiwaniu na kolejną redukcję stawki. Lira spadła już prawie 30% w stosunku do dolara w tym roku, a ponad 15% tej kwartału sama, jak Erdogan interweniował więcej bezpośrednio w polityce pieniężnej.

.