Dolar popycha wyżej; U.S. Uwolnienie CPI w centrum uwagi przez inwestycje

Dolar popycha wyżej; U.S. Uwolnienie CPI w centrum uwagi przez inwestycje

Dolar popycha wyżej; U.S. Uwolnienie CPI w centrum uwagi przez inwestycje

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolarowy obrzeżny wyżej we wczesnym handlu europejskim środa, z danymi inflacjami cen producentów zarówno w USA, jak i Chinach ważących na sentymentach ryzyka, oraz z inwestorami uważnie, że amerykańska inflacja ceny konsumpcyjnej – dane, dla których są należne później – Jest również blisko 30-letnich wysokości.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,2% wyższej w 94.130, nadal w jakiś sposób przed piątkowym szczytem 94,645, jego najwyższy poziom na ponad a rok.

EUR / USD / USD spadł o 0,2% do 1,1568, USD / JPY wzrosła o 0,2% do 113,09, nadal nie jest daleko od wtorkowego niskiego z 112.73, poziom ostatnio widziany 11 października GBP / USD obniżone niższe do 1,3553, a wrażliwy na ryzyko AUD / USD spadł o 0,2% do 0,7360.

Safe Haven Greenback skorzystał z atuiwy awersji do ryzyka, z globalnym zapasami wycofującymi się z poziomów rekordów. Dodatkowo, Obawy o potencjalnym zaraźmie z zmartwień na rynku nieruchomości w Chinach rosną po opracowywaniu Fantasia Holdings ostrzegane w środę, może nie być w stanie spełnić jego zobowiązania zadłużenia.

Największa grupa deweloperów w kraju Chiny Evergrande stoi również największym testem wypłacalności, ale w środę, z ponad 148 milionami dolarów płatności kuponowych należnych na trzy obligacje dolara.

, które powiedziawsze, większość oczu jest na wydaniu danych Indeks cen konsumpcyjnych USA na październik później w sezonie, zwłaszcza po cenach bram fabrycznych USA pozostawały na podwyższonych poziomach we wtorek. Przypomniało to na rynku, że inflacja pozostaje kwestią na żywo, a Rezerwa Federalna nadal musi zdecydować, kiedy rozpocząć podnoszenie stóp procentowych, ponieważ gospodarka odzyskuje.

Ekonomiści oczekują nagłówek Październik CPI wskaźnik wspinania się o 0,4% w miesiącu, przyspieszając od 0,2% wzrostu w poprzednim miesiącu, przy czym ściśle obserwował rdzeniowy środek na rok zdobywczy 0,4% do 4,3%, znacznie powyżej średniej rocznej 2% inflacji 2%.

Rezerwa federalna nalegała na jej niedawne spotkanie w zakresie ustalania polityki, że nadal było zbyt wcześnie, aby podnieść stawki, pogląd, że upodobnione prezydent San Francisco Fed Mary Daly i Minneapolis karmił prezydent Neel Kashkari powtórzył w tym tygodniu.

Natomiast St. Louis Fed Prezydent Jamesa Bullard wziął więcej jastrzębskiego widoku, wzywając do dwóch stóp podwyższone w 2022.

“Jeśli inflacja jest bardziej uporczywana niż mówimy teraz, więc myślę, że będziemy musieli wziąć trochę szybciej Działanie w celu utrzymania kontroli inflacji “, powiedział bullard w poniedziałek w wywiadzie w sprawie sieci Fox Business.

ELSHETHE, USD / CNY EDGED wyżej do 6,3935 po tym, jak dane z Chin wykazało, że inflacja fabryki w kraju trafiła 26-letnią wysoką w październiku.

.