Dolar osłabia się jako apetyt na ryzyko zwraca przed danymi sprzedaży detalicznej przez inwestycje

Dolar osłabia się jako apetyt na ryzyko zwraca przed danymi sprzedaży detalicznej przez inwestycje

Dolar osłabia się jako apetyt na ryzyko zwraca przed danymi sprzedaży detalicznej przez inwestycje

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – Dolar był nieco niższy we wczesnym handlu w Europie w piątek, po silnym odbiciu w apetycie na ryzyko w czwartek wspierał waluty o wyższej skorzystaniu przeciwko bezpiecznym rajom.

o 3:30 AM ET (0730 GMT), indeks dolara, który śledzi, że Greenback przed koszem zaawansowanych walut gospodarczych spadł mniej niż 0,1% przy 93,938, dzięki głównie do spadków w stosunku do walut towarowych koszyka.

USD / NZD spadł o 0,2%, a USD / AUD i USD / CAD były zarówno w dół 0,1%, dziennie po nieco słabszym niż oczekiwano-oczekiwanym wydruku inflacji producenta i rozsądnie solidne zarobki bankowe wywołały ostry wzrost zapasów USA.

EUR / USD również wstecz powyżej 1,16 USD po raz pierwszy w ciągu 10 dni, podczas gdy Sterling konsoliduje swoje czwartkowe zyski w wysokości 1,3697 USD, po głębokim wzrastaniu w reakcji na postępy w negocjacjach Z UE w zakresie wdrażania umowy Brexit na rynku Irlandii Północnej.

tydzień jest ustawiony na zakończenie w rozsądnie zrelaksowanej notatce, ponieważ obawy inflacyjne nasiły trochę. Rentowności w zakresie porównawczego 10-letnich obligacji skarbowych wracają na 1,54%, około ośmiu punktów bazowych poniżej ich wysokości w tym tygodniu. Jednak

, czynniki inflacji – w tym ogromny bodziec fiskalny i monetarny, który doprowadził do wyższych cen energii i niedoborów półprzewodników i innych elementów – poświęcają czas na odpoczynek. Analitycy wskazali, że niewielki podkreślenie w PPI należnej wiele do bycia prawdopodobnie krótkotrwałym – spadkiem cen linii lotniczych. Ceny do ropy naftowej, gazu ziemnego i innych towarów przemysłowych nadal handluje blisko wieloletnich wysokości, a większe oznaki zorganizowanej pracy wymagającej wyższej wynagrodzenia wzrostu (zwłaszcza w U.S. Maker Rolniczy Maker Deere (NYSE: DE) & Co.).

Richmond. Rezerwat Federalny Prezydent Tom Barkin powiedział w czwartek, że “bez wstydu”, przyznając, że inflacja okazuje się “stickier” niż oczekiwano – komentarze podjęte przez niektórych ukrytych krytyki zarządu karmionego, który utknął dogłodząc do narracji, że tegoroczne Wzrost cen jest tylko “przejściami”.

Dnia Główne dane będą nam sprzedaż detaliczna na poziomie 8:30 ET (1230 GMT), gdzie oczekuje się spadek o 0,2% w miesiącu, rozszerzając wzór zatrzymania konsumpcja, która ustaliła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Zwraca również uwagę na wskaźnik sentymentowi konsumenckiej University of Michigan na wrześniu o 10 rano ET, zwłaszcza w odniesieniu do jego oczekiwań inflacyjnych. Badanie w zeszłym miesiącu pokazały konsumentom oczekując ceny wzrostu 4,6% W ciągu najbliższych 12 miesięcy, z 10-letnim wysokości 4,7% w lipcu.