Dolar osłabia się przed jenem na nowe obawy wirusa; Rand uderzył ciężko przez Investing.com

Dolar osłabia się przed jenem na nowe obawy wirusa; Rand uderzył ciężko przez Investing.com

Dolar osłabia się przed jenem na nowe obawy wirusa; Rand uderzył ciężko przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – dolarowy obronny dolny piątek, zważony przez zyski do bezpiecznego haven jen i franka szwajcarskiego, jako handlowcy rzucili ryzykowne waluty w wyniku odkrycia nowego wysocenionego wariantu Coronavirusa.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,2% niższe w 96,635 r., Przemieszczając się od środy wysokości 96,938, najsilniejszy poziom od 2020 r. .

USD / JPY spadł o 0,7% do 114,52 i USD / CHF spadł o 0,6% do 0,9307, ponieważ handlowcy wyskoczyli w tradycyjne bezpieczne przystani japońskiego jena i franka szwajcarskiego na ogłoszenie nowego wariantu Covid-19, które zmutowały Do tej pory od pierwotnego szczepu może być odporne na szczepionki.

ELSÓW, EUR / USD wzrosła 0,3% do 1,1240 i GBP / USD spadła o 0,2% do 1,3300.

Ogłoszono Światową Organizację Zdrowia W piątek będzie miała spotkanie awaryjne w piątek, aby omówić implikacje za leczenie po tym odkryciu. Chociaż nie jest jeszcze jasne, jak zjadliwe jest nowego szczepu, jest to pierwszy szczep, który okazał się konkurencyjny z wariantem Delta, który był odpowiedzialny za większość infekcji w tym roku.

Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia stwierdziła, że ​​wariant, zwany B.1.1.529 lub NU, ma białko spike, które dramatycznie różniło się od jednego w oryginalnym Coronavirus, który obecna generacja szczepionek COVID-19 jest przeznaczona do walki.

Chociaż dolar przesunął się niższą, najtrudniejszą walutą Hit była Randa Południowoafrykańska, ponieważ wariant został najpierw wykryty w południowej Afryce, z USD / ZAR wspinającym się o 1,6% do 16.2171, więcej niż jeden rok wysokości.

Również uderzono również dolar australijski wrażliwy na ryzyko, z AUD / USD spadającą do trzech miesięcznych niski, w dół 0,8% w 0.7130, Nawet jako australijska sprzedaż detaliczna stała się lepsza niż oczekiwana o 4,9% miesiąca miesiąca w październiku. Dolar Nowy Zelandii podążał ze swoim dużym stopniem, spadający o 0,7% do 0,6811, także trzy miesiące niskie.

“Ludzie reagują z niepewnością co do tego, co to znaczy. Strzelasz najpierw i zadawaj pytania później, kiedy ten rodzaj wiadomości wybucha,” Reuters zgłosili Ray Atrill, szef strategii walutowej w Nab w Sydney, jak mówiąc.

, który powiedział, że indeks dolara USA wciąż wynosi około 0,6% w tygodniu i jest ustawiony na piąty prosty tygodniowy zysk. Handlowcy pozycjonują dla Rezerwy Federalnej, aby rozpocząć podnoszenie stóp procentowych w połowie przyszłego roku, podczas gdy banki centralne w Europie, Japonia i gdzie indziej trzymają się więcej gołębiach.

Prezydent EBC Christine Lagarde ma na celu mówienie później w sesji, a ona wiosłowała w zeszłym tygodniu na pojęciu do wczesnego poziomu wędrówek w strefie euro. Dodatkowo protokoły ostatniego spotkania Banku Centralnego sugerowały ostrożne podejście do jakichkolwiek zmian polityki.

.