Dolar oscyluje w pobliżu jednego miesiąca, jak polityka Bidena FX nabiera kształtu Reuters

Dolar oscyluje w pobliżu jednego miesiąca, jak polityka Bidena FX nabiera kształtu Reuters

Dolar oscyluje w pobliżu jednego miesiąca, jak polityka Bidena FX nabiera kształtu Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: Ilustracja obrazu pokazuje USA 100 dolarów banknotów

Kevin Buckland

TOKIO (Reuters) – Dolar oscylował wokół najwyższego w prawie jeden miesiąc we wtorek z handlowców spodziewa się sekretarz skarbu USA nominowany Janet Yellen potwierdzić bardziej tradycyjne zobowiązanie do rynkowych kursów walut, kiedy zeznaje na Kapitolu później.

Prezydent-elekt Joe Biden’s pick na czele Skarbu Państwa jest gotów powiedzieć, Że Stany Zjednoczone “nie dąży do słabszej waluty, aby uzyskać przewagę konkurencyjną”, wracając do bardziej tradycyjnej postawy po ustępujący prezydent Donald Trump często poręczył przeciwko sile dolara.

Biden ma zostać zainaugurowany w środę.

Greenback rozpoczął rok z blisko 2% rajdu przeciwko głównych rówieśników, wspierane przez wzrost plonów skarbu USA w odpowiedzi na plan Bidena na 1,9 bilionów dolarów pakiet pomocy pandemii.

Bezpieczna waluta spadła w zeszłym roku o prawie 7% w związku z oczekiwaniami, że polityka pieniężna USA pozostanie ultra luźna i ma nadzieję na globalne ożywienie po pandemii.

Greenback został również pomógł niedawno przez odwijanie bessy zakładów, z danymi wskazującymi, że fundusze hedgingowe piętrzą się największą krótką pozycję netto od maja 2011 w tygodniu zakończonym 12 stycznia. Tak duże pozycje sugerują, że inwestorzy byliby stosunkowo bardziej skłonni do redukcji swoich pozycji niż dodawania do już dużych zakładów.

Jednak wielu analityków nadal oczekuje, że waluta ostatecznie wznowi swój marsz w dół w 2021 roku.

Poprawa perspektyw gospodarczych w ramach zwiększonych wydatków fiskalnych i przyspieszonych szczepień, wraz z ultra-łatwą polityką pieniężną, będzie scupper wszelkie próby bardziej trwałego rajdu, Commonwealth Bank of Australia (OTC: CMWAY) analityk Kim Mundy napisał w nocie.

“Dalsze USD wzrost w tym tygodniu będą zawarte,” powiedziała.

Indeks dolara był o 0,1% niższy przy 90.690 na początku handlu azjatyckiego, po krawędzi tak wysokie, jak 90,94 noc po raz pierwszy od 21 grudnia. Handel został stonowany z rynków usa zamknięte dla Martin Luther King Jr Day w poniedziałek.

Dolar niewiele zmienił się na poziomie 103,72 jenów, konsolidując się w wąskim zakresie po osiągnięciu w zeszłym tygodniu miesięcznego maksimum 104,40.

Euro wzrosło o 0,1% do 1,20855 USD, po spadku do 1,2054 w poniedziałek po raz pierwszy od 2 grudnia.