Dolar na tylnej stopie jak Optymizm Omicron rośnie przez Investing.com

Dolar na tylnej stopie jak Optymizm Omicron rośnie przez Investing.com

Dolar na tylnej stopie jak Optymizm Omicron rośnie przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dollar Edged Higher w czwartek, ale pozostał na tylnej stopie, ponieważ apetyt na ryzyko pozostał silny na pozytywnych wiadomościach związanych z prawdopodobnymi szkodami ekonomicznymi spowodowanymi przez wariant Covid Omicron.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, wzrosła o 0,2% do 96,037, jakiś sposób poniżej roku o wysokości zbliżającej się 97 widziane pod koniec listopada.

USD / JPY spadł o 0,1% do 113,53, EUR / USD / USD wślizgnął 0,2% do 1,1324, nieco poniżej jednego tygodnia wysoko, a wrażliwy na ryzyko AUD / USD zyskał 0,1% do 0,7176, tuż przy okazji co tydzień.

GBP / USD spadł o 0,1% do 1.3203, po upadku na 2021 nisko w środę po U.K. Premier Boris Johnson narzucony jest trudniejsze ograniczenia Covid-19 w Anglii, zamawiając ludzi do pracy z domu i nosić maski w miejscach publicznych. Jednak spotkania towarzyskie będą jednak dozwolone. To było politycznie niemożliwe do ograniczenia ich ze względu na publiczne outrage na imprezie odbywających się ostatnich Bożego Narodzenia przez personel na 10 zniżki na ulicę w bronieniu własnych reguł dystansujących społecznych rządu

, pomimo tej wiadomości z Anglii, przyjazne na ryzyko waluty widziałem wymagania w tym tygodniu po przesunięciu Najgorsze obawy związane z nowym wariantem Covid mogą nie zostać zrealizowane.

Pfizer (NYSE: PFE) powiedział w środę, że trzy dawki jego szczepionki COVID-19, opracowane z Biontechem, zobojętniając nowy wariant Omicron w badaniu laboratoryjnym, co wskazuje, że strzały wzmacniacze mogą być kluczem do ochrony przed infekcją.

“Mamy bardzo skuteczne szczepionki, które okazały się skuteczne przed wszystkimi wariantami do tej pory, pod względem ciężkiej choroby i hospitalizacji, a nie ma powodu, aby spodziewać się, że nie byłoby tak” dla Omicron, Mike Ryan, Światowej Organizacji Zdrowia Dyrektor nagłych wypadków powiedział w środę.

z Niepewność otaczająca wariant OMICRON rozpoczął się rozpraszać, zwraca się do banków centralnych i w jaki sposób zwraca się do konfliktu między konfrontacją o wysokiej inflacji a zapewnienie wzrostu.

Rezerwa federalna jest nadal powszechnie oczekiwana, że ​​ogłasza, że ​​przyspieszy zwężający się programu kupującego na swoim spotkaniu na swoim spotkaniu w przyszłym tygodniu, ale uwolnił się bezfarmowy spłęgi sparżone.

Handlowcy będą prawdopodobnie obserwować oko na wydanie najnowszych cotygodniowych twierdzeń o bezrobociu, o 8:30 ET (1330 GMT), najbardziej aktualnym miernikiem siły rynku pracy.

w innym miejscu, USD / CAD wzrosła o 0,1% do 1,2659 roku po Banku Kanady posiadała kluczową stopę overnight o 0,25% w środę, zgodnie z oczekiwaniami i utrzymywał swoje wskazówki, że pierwsza wędrówka mogła przyjść jak najszybciej 2 kwietnia 20022.

USD / PLN wzrósł 0,1% do 4.0680 po tym, jak Bank Centralny Polski podniósł kluczową stopę procentową o 50 wskazuje na 1,75%, ponieważ bije się najszybszą inflację w dwóch dekadach.

USD / CNY był w dużej mierze niezmieniony na 6.3435 po tym, jak Bank Chin Ludowy starał się ponownie w swej walucie, ustalając stawkę referencyjną dla juana na słabszym niż oczekiwanym poziomie przed dolarem.

USD / HUF wzrosła o 0,1% do 32222 przed czwartkowym spotkaniem banku centralnego Węgier, który ma przedstawić swoją piątą podwyżkę stóp procentowych w miesiącu, próbując zwalczać inflację w najszybszym tempie od 14 lat.

.