Dolar Kanadyowy widziany jest wyższy, ponieważ wchodzi w cykl dokręcania BOC: Reuters ankiet przez Reuters

Dolar Kanadyowy widziany jest wyższy, ponieważ wchodzi w cykl dokręcania BOC: Reuters ankiet przez Reuters

Dolar Kanadyowy widziany jest wyższy, ponieważ wchodzi w cykl dokręcania BOC: Reuters ankiet przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Kanadyjska moneta dolara, powszechnie znana jako “Loonie”, jest na zdjęciu na tym obrazie zdjęcie zrobione w Toronto 23 stycznia 2015 r. Reuters / Mark Blinch / File Photo

przez Fergal Smith

Toronto (Reuters) – prognozy dla Dolar kanadyjski został podniesiony w najnowszych ankietach Reuters, ponieważ analitycy oczekują, że Bank Kanady rozpoczął wzrost stopy procentowej przed rezerwą federalną, wraz z wysoką szybkością szczepień COVID-19, aby wspierać gospodarkę krajową.

Mediana prognoza ponad 30 strategów w segmiach 2-4 sierpnia była dla dolara kanadyjskiego, aby wzmocnić około 2,4% w ciągu trzech miesięcy do 1,2250 na dolar amerykański lub 81,63 Ants.

Urządzenie, nazywano LOONIE, wtedy oczekuje się, że wzrośnie ponad 1,21 w ciągu roku, w porównaniu z prognozą 1,22 w lipcu ankiety.

“Szukamy Loona, aby wzrośnie trochę nad nadchodzący rok, “powiedział Greg Anderson, Global Head of walutal Strategy na BMO Rynki Kapitał w Nowym Jorku.” BOC prawdopodobnie zaczyna przygotowywać rynki na pierwszą podwyżkę stawki mniej więcej tym razem w przyszłym roku, podczas gdy Fed będzie się kończy w tyle. “

Kanady banku centralnego w zeszłym miesiącu obniży swoje tygodniowe zakupy netto Kanadyjskie obligacje rządowe do celu C $ 2 mld od C $ 3 mld i utrzymywały wytyczne dla pierwszej wędrówki stawki, aby nadejść tak szybko, jak druga połowa 2022.

Najnowsze wytyczne FED dla LIFTOFF wynosi 2023.

Dolar kanadyjski zyskał ponad 1,5% w tym roku, opóźniając tylko funt brytyjski wśród walut G10. W czerwcu, LOONIE nacięł sześcioletnie wysoki w pobliżu 1.20.

poprawy W saldo rachunku bieżącego Kanady dodaje pozytywne perspektywy dla LOION, z przepływami wymiany walutowych poruszających się bardziej na rzecz waluty, Anderson powiedział.

Kanada opublikowała swoją pierwszą kwartalną nadwyżkę rachunku bieżącego od 2008 r. Na początku roku wzrosły na kilka głównych eksportów, w tym oleju.

oleju dotknął bliskiego siedmioletniego wysokości około 77 dolarów za baryłkę w lipcu, ale od tego czasu został presiowany przez bardziej niepewne perspektywy na popyt jako wariant Delta Coronavirus rozprzestrzenia się w niektórych głównych gospodarkach, w tym Stany Zjednoczone.

Wariant osiągnął Kanadę, ale wysoki wskaźnik inokulacji może zmniejszyć ryzyko szeroko zakrojonego ograniczeń gospodarczych. Około 72% populacji Kanady otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 60% zostało w pełni zaszczepione, przedstawia reuters.

Kanada to “wyraźny lider na szczepionce”, powiedział Erik Nelson, strateg walutowy w Wells Fargo (NYSE: WFC), dodając to może zwiększyć perspektywy wzrostu Kanady w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, zwiększając dolara kanadyjskie.

. (Raportowanie i odpytywanie przez Fergal Smith; Edycja przez Davida Holmesa)